Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Kā tad īsti ir..?

 
Reitings 857
Reģ: 08.08.2014
Sveikas šodien , es par šo daudz un dikti domāju !
Kā tad īsti ir - tad kad sieviete paliek stāvoklī un visu grūtniecības laiku - cik stipri bojājas zobi ?

Man no mazotnes ir ļoooooooooooti slikti zobi , drūp , lūzt . Tāpat ir ar kauliem . Sāku domāt par ģimeni , bet baidos ka palikšu bez zobiem . Varbūt izklausās smieklīgi, bet nu jā .


Vai ir vēl kaut kas par ko jāuztraucas gr laikā ? :-|
22.10.2015 14:39 |
 
Reitings 214
Reģ: 10.09.2011
Tiri,manuprat,vaina ari ir tur,ka it seviski zidisanas perioda mammas aizmirst par sevi-gan par zobu higienu,gan par uzturu.


Nepiekrītu, ja no bērnības vecāki ir iemācījuši, ka zobi ir jātīra, tad arī pieaugot, esot jaunās māmiņas statusā nekas tāds neaizmirstas, elementāra higiēna.

Par uzturu runājot, ja baro ar krūti, tad drīzāk vieglāk uzskaitīt ko drīkst ēst nevis nedrīkst. Ļoti daudzus produktus nav ieteicams, jo pēc tam mazulim var sāpēt vēders. Jebkura māte, kas to zina, neēdis ātrās uzkodas vai ko tamlīdzīgu. Īstenībā pat daži augļi un dārzeņi, kur daudz vitamīni, nav ieteicams lietot uzturā, ja baro ar krūti, piemēram, kāposti. Vismaz pirmos mēnešus noteikti.
23.10.2015 00:04 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
Nu ja pie ta zobarsta jasezh stndam,lai butz tikgruti.reali gruti ir pedeja nedelja.
Tiri,manuprat,vaina ari ir tur,ka it seviski zidisanas perioda mammas aizmirst par sevi-gan par zobu higienu,gan par uzturu.
22.10.2015 22:46 |
 
Reitings 1325
Reģ: 10.08.2015
Grūtniecības laikā zobus var bojāt dažādi faktori. Viens ir tas, ka mazulis paņem daudz kalcija no organisma un rezervēm, bet to var risināt uzturā palielinot kalcija devu. Otra lieta ir vemšana. Kuņģa saturs nāk ar visu skābi, un jo biežāk jāvemj, jo vairāk bojā zobus. Svarīgi pirms grūtniecības kaut vai uz konsultāciju pie zobārsta aiziet, grūtniecības laikā lietot fluoru saturošu zobupastu. Otrajā trimestrī jau var arī šo to salabot, ja tāda nepieciešamība. Galvenais, lai zobārsts zina, ka esi stāvoklī. Trešajā trimestrī jau vēdera dēļ pārāk grūti nosēdēt zobārsta krēslā, tad ārstēšana būs apgrūtināta.
22.10.2015 16:21 |
 
Reitings 214
Reģ: 10.09.2011
Grūtniecības laikā neizjutu, ka kaut kas bojātos, vienīgi regulāri kājās rāva krampji, mati gan auga griezdamies. Pēc bērna piedzimšanas gan jutu, ka zobu stāvoklis pasliktinās, ai kā sāka bojāties, kaut gan pēc dabas zobi labi. Bērniņš vienkārši no mammas visus vitamīnus paņem, tāpēc arī tā notiek. Ja plāno par bērniem, varbūt jau laicīgi vari sākt dzert kādus organismam nepieciešamos vitamīnus. :-)
22.10.2015 16:18 |
 
Reitings 75
Reģ: 06.10.2015
Zobi man no mazotnes bijuši vāji un ne visai labi. Uzturs bija labs, kopšana arī, bet secināju, ka no tēta puses man tādi. Nekad nebija balti, drizāk pelēcīgi, īpaši, kad nervus daudziem izņēma, jo bija problēmas. Bet nu tas bija sen, tagad ir pārklājumi, viss izskatās ļoti skaisti. Visu laiku gan jāpiedomā pie tā, ko dzeru/ēdu un nauda zobārstam aiziet, bet ko darīt.. :)
22.10.2015 16:17 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Man nebija problēmu ar zobiem ne pirms grūtniecības, ne pēc.

Grūtniecība neko nepasliktināja un neizmainīja.
22.10.2015 16:14 |
 
10 gadi
Reitings 2594
Reģ: 08.03.2013
Man ir mammas spēcīgie zobi. Pa dzīvi man ir spēcīgi. Viņai grūtniecības laikā ar visiem 4 bērniem, zobi vienmēr perfekti, bez caurumiem. Man pašlaik arī ir ļoti labi :)

Bet grūtniecības laiks ir interesants ar to, ka, ja iepriekš biji vesela par vesalāko, tad grūtniecības laikā vari arī visu laiku nosēdēt gultas režīmā.
22.10.2015 16:14 |
 
Reitings 254
Reģ: 22.07.2013
Tautā mēdz teikt, ka katra grūtniecība atņem sievietei vienu zobu, taču ar mūsdienu sasniegumiem zobārstniecībā tā diez vai vajadzētu būt.
Pašai no dabas vienmēr ir bijuši slikti zobi- vienkārši rūpīgi sekoju mutes higēnai un apmeklēju zobārstu arī grūtniecības laikā (arī plombēt var), nekādu negatīvu izmaiņu grūtniecība nav ieviesusi. Ā, nu vēl vitamīnus gr.laikā var palietot, kalciju (te gan ar ārstu vispirms pakonsultēties vajadzētu)
22.10.2015 16:13 |
 
10 gadi
Reitings 981
Reģ: 29.01.2009
Nu man arii ir problemaatiski zobi,tagad esot 33 nedeeljaas man papildus tik jaadzer kalcijs un viss.Mana probleema veel tajaa,ka man negribas ar kalciju bagaatos eedienus.Kad uzzinaaju,ka esmu staavoklii gaaju pie zobaarsta,un nesen arii biju-nekas nav mainiijies.Nezinu kaa buus peec dzemdiibaam,bet pagaidaam nekaadu izmainju nav.Domaaju,ka par visu vareesi uztraukties,kad buusi staavoklii.Jo varbuut nebuus tik traki tev ar tiem zobiem.Man vispaar gruutnieciiba uzlaboja,gan vielmainju,gan spiediens normalizeejaas.Taa ka nav viss tik traki.;-)
22.10.2015 16:09 |
 
Reitings 857
Reģ: 08.08.2014
Tik daudz grūtnieču šeit , un nav nevienas kas pateiks cik traki bija?
22.10.2015 15:50 |
 
Reitings 1457
Reģ: 18.03.2009
Pie mīkstiem zobiem var būt vainojama kuņģa skābe (atvilnis). Tāpēc der pārbaudīt kuņģi! ;-)
Un zobārsta apmeklējums pirms bērniņa plānošanas (manuprāt) ir obligāts, lai tiešām nav tā, ka bērniņš apēd zobus (ir dzirdēti tādi gadījumi)!
22.10.2015 15:12 |
 
Reitings 857
Reģ: 08.08.2014
Nū , tas ka grūtniecības ir dažādas tas jā , bet bērniņš daudz paņem no mammas!
Un man tās problēmas ar zobiem nav iedzimtas , man ar vecāko māsu tikai tā . Otrai māsai un mātei zobi ir ok!
Vecākā māsa dabūja 4 zobus skrūvēt . Izdrupa vienkārši .
22.10.2015 14:58 |
 
Reitings 2264
Reģ: 21.01.2013
Kopš esmu pārvākusies (5+ gadi)

Ja tu būtu pārvākusies uz saulaināku zemi, tad vairāk D vitamīna varētu būt izskaidrojums. Tak jau arī iedzimtība un vielmaiņa kā tāda to visu ietekmē.
22.10.2015 14:54 |
 
Reitings 1049
Reģ: 03.05.2015
Beernam tachu no kaut kurienes ir jaanjem kalcijs, lai veidotos kauli un no kaa gan cita vinjam to njemt kaa no maates. Tas ar aarstu jaaizrunaa, vai vajadzeetu uznjemt papildus kalciju gruutnieciibas laikaa.

Ka buusi gruutniece, tad arii zinaasi, par ko uztraukties. Gruutnieciibas ir tik dazhaadas, ka gruuti pateikt, kaadas probleemas tev var buut.
22.10.2015 14:53 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Es arī par to pēdējā laikā domāju, gan ne gluži grūtniecības sakarā. Man nekad nav bijuši īpaši labi zobi un kamēr dzīvoju LV 2-3 zobu labošana katru gadu bija pierasta lieta. Kopš esmu pārvākusies (5+ gadi) vienīgais bojājums ir veca plomba, kurai sākās "sūce" un kura pirms nedēļas izkrita kopā ar mazu gabaliņu zoba (vajadzēs kroni). Tā nu es domāju, kas ir tas, kas nosaka manu zobu kvalitāti? Hiegiēna un ģenētika ir viena lieta, bet tās jau mainījušās. Uzturs un ūdens? Tāpat skatos uz dārziņa bērniem un tur arī ir milzīga starpība. Lielajam vairumam zobiņi kā pērlītes, bet dažiem jau 2 gadu vecumā drūp, savukārt vēl pāris ir tādi caurumi, ka varētu domāt, ka ar šokolādi mutē iet gulēt :-|
22.10.2015 14:52 |
 
Reitings 2264
Reģ: 21.01.2013
Leeseda

Var būt visādi. Tev tas noteikti jāizrunā ar ārstu - jāpārbauda, kā kalcijs uzsūcas organismā, kā ir ar D vitamīna uzsūkšanos utt. Ja ir problēmas ar kalcija vielmaiņu, tas, protams, var ietekmēt grūtniecību.
22.10.2015 14:42 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits