Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Kautrīgums un Karjera? Kā apvienot?

 
Reitings 226
Reģ: 12.10.2015
Piedodiet,ka tik gari :-/
Tātad. Esmu viens no tiem traģiskajiem gadījumiem. Tiem,kam nekad nav bijusi degsmi kādā virzienā. Vienmēr gan domāju studēt, tāpēc aizgāju uz vidusskolu. Trīs gadu laikā apjuku vēl vairāk. Pēc vidusskolas aizgāju uz vienu novirzienu tīri,tad gāju atkal uz citu,atkal nepatika, pat raudot gāju. šogad neaizgāju nekur.Protams, ka šo trīs gadu laikā pēc vidusskolas reāli neesmu progresējusi. Guži uz akmeņiem nesēžu, vecākiem liela saimniecība, darba pietiek, bet reāla pieredze man aizvien darba tirgū nav. Ir bijis šādas tādas haltūras, esmu bijusi ārzemēs apošņāt gaisu, bet nu…. Migla vēl bieza,apjukums liels. Un būtiskākais faktors – es neesmu individuāls cilvēks. Man patīk darīt vienai lietas, man patīk pabūt vienai, BET man vienmēr prasās safety net ārpus mājas. Kāds cilvēks,ko gribu,lai ir tuvumā, pie kura ‘’pieķerties’’. Diemžēl esmu no tiem,kas jaunās vietās visu izskenē un reti atrod kādu ar kuru veidojas kontakts. Būtībā ļoti kautrīgs cilvēks.
nejauši uzgāju rakstu par Au Pair in America. Long Story Short – tā ir programma,kuras laikā tu gadu pavadi Amerikā, host ģimenē, darbojies ar ģimenes bērniem (auklīte savā ziņā) un tevi iekārto lokālā universitātē, pats izvēlies novirzienu. Es,protams,apzinos ka tas nav joks gan no finanšu skatu punkta, gan kultūras,gan,ka tas nenotiek dienas laikā, gan jada jada jada. Katrā ziņā mani kaut kas beidzot ir saviļņojis.
Mana galvenā raize ir – vai tāds cilvēks kā es neaplauztos? Man ir pieredze ar bērniem, ir valodas zināšanas, bet tas kautrīgums… ticiet man, ļoti mokoša problēma. Varbūt kādam ir pieredze ar ko līdzīgu? Varbūt kādam ir problēma ar kautrīgumu kā man? Varbūt kāds zina,kā iespert sev par pēcpusi tā, lai kautrīgums un zemais pašvērtējums (man rūp ko citi domā ļoti) izlidotu ārā no manis? Jo,kad es ‘’iesildos’’ jaunajā vidē, tad ir labi,jo vispār esmu atvērts un draudzīgs cilvēks, bet sākumā…es noteikti liekos auksta. Jo patiesībā arī šis kautrīgums ir liels iemesls tam,ka neesmu vēl nostabilizējusies nekur. Bail mēģināt, bail riskēt, bail būt vienai (tieši konkrētā vidē –darbā,skolā utt.). Jūsu domas? Kritika atļauta maksimāli, ja vien tā nav bezjēdzīga apsaukāšanās. Man vajag kritiku un ieteikumus!
12.10.2015 20:39 |
 
Reitings 594
Reģ: 03.03.2015
Es vēlreiz saku, ka mēģinātu, jo tu pat nevari iedomāties, cik daudz spējīga tu būtu, kad butu tādā situācija, un no kautrīguma nebūtu ne miņas. Ja beigās būtu slikta pieredze, tad tā arī it pieredze, un atpakaļ tu varēsi atbraukt vienmēr, ja nepatiks.
12.10.2015 21:16 |
 
Reitings 2558
Reģ: 01.04.2014
Ja iedzīvosies ģimenē, tad pavisam noteikti tur jau būs tas kāds :)
Nu man jau liekas, ka pirmais solis ir tas vieglākais. Grūtākais būs tiešām piekrist un braukt, tāpēc aiziet - sāc gatavot dokumentus utt, skaties ko tev vispār piedāvā ;) Neko nezaudēsi mēģinot.
12.10.2015 21:14 |
 
Reitings 1586
Reģ: 28.06.2015
Man pietiktu drosmes kautrību un bailes pārvarēt, ne tik to vien darītu! Tikai citā virzienā


JA man pietiktu drosmes- biju domājusi:-D
12.10.2015 21:13 |
 
Reitings 226
Reģ: 12.10.2015
chérr, tā lieta tāda, ka esmu vienpatis, bet tomēr vajag kādu. Bet te man nav nekādas radu saimes lielās un draugi izkaisījušies jau pa pasauli, tik tikai,ka grūti sākumā,līdz iesildītos jaunā vidē. Bet patīkami, ka cilvēkiem laba pieredze. Nav jau man lielais Amerikas sapnis braukt uz Holivudu ;D... Būtu labi tikai iegūt ko pozitīvu. Bet ar to saņemšanos. Pirmais solis jau tas lielākais...
12.10.2015 21:11 |
 
Reitings 1586
Reģ: 28.06.2015
Mēģini. Nopietni.

Saņemies. Man pietiktu drosmes kautrību un bailes pārvarēt, ne tik to vien darītu! Tikai citā virzienā:-D
12.10.2015 21:11 |
 
Reitings 226
Reģ: 12.10.2015
Zinu, Amerika (es skatos arī uz Kanādu, ASV tāds piemērs) jau nav Eiropa, tur laiciņš iet līdz visu nokārto. Tieši tāpēc jau saista. Kā iepriekš minēja,lai izraujos no komforta zonas. Šis ir visai sarežģīts process, tieši tāpēc arī acis metu.
12.10.2015 21:07 |
 
Reitings 2558
Reģ: 01.04.2014
Bet par pieredzi, nu baigi individuāli. Viena draudzene bija citā valstī un bija ļoti apmierināta, labi apguva valodas prasmes, kas šobrīd noder darbā.
Zinu vienu pazīstamu meiteni, kas bija Amerikā, par ģimeni nezinu neko tik smalki kas un kā, bet ja jau nemuka prom, tad jau bija ok :D Tagad drīz precēsies un savu dzīvi domā veidot tur :)
Bet jāatzīst, ka abas meitenes nebija gan no tām kautrīgākajām, bet tas nav būtiskākais. Būtiski ir tas, lai cilvēks varētu pastāvēt pats ar sevi - nav problēma būt vienpatim. Man vienai svešumā būtu grūti, nesaņemtos, jo man vajag manus mīļos cilvēkus blakus.
12.10.2015 21:07 |
 
Reitings 594
Reģ: 03.03.2015
Jā, uz Ameriku vīzas dēļ ir grūtāk tikt, manai māsai atteica vīzu, jo viņa jau bija pāris reizes bijusi, bet ne kā au pair, un neredzēja jēgu, kādēļ gan viņai braukt uz turieni un strādat par auklīti, ja jau te bija labs darbs, bet te ir nedaudz citādāka situācija, mēģināts nav zaudēts.
12.10.2015 21:06 |
 
Reitings 2558
Reģ: 01.04.2014
Nu cik es zinu, tik viegli nemaz nav tieši uz Ameriku tikt - tā kā nav zināms vai tiksi, tāpēc vienkārši mēģini un ja tiec, tad domā cik reāli to vari izdarīt! Uz citām valstīm au pair sakarā ir daudz vieglāk tikt ;)
12.10.2015 21:02 |
 
Reitings 594
Reģ: 03.03.2015
Ko tu tieši konkrētāk gribi zināt? Mana māsa bija au pair, bet viņai ar ģimeni nepaveicās un draudzene arī, bet tur laikam bija problēmas ar bērnu, it kā bija ļoti izlutināts un taisīja histērijas un sita, bet paši vecāki nevarēja arī tikt galā ar savu bērnu. Saka, ka slikta pieredze ir no tām ģimenēm, kur netiek galā ar bērniem, tādēl arī viņiem ir nepieciešamas tās aukles. Ir jau arī meitenes, kas aizbrauc uz Ameriku un beigās tur arī paliek, manas māsas bijusī klasesbiedrene tā aizbrauca un beigās palika, bet viņai, cik es zinu, viss bija labi ar pieredzi.
12.10.2015 21:00 |
 
10 gadi
Reitings 3281
Reģ: 18.01.2011
Man atkal draudzenei ir sliktas atsauksmes par au pair. Tā ģimene viņu reāli izmantoja. Izlaisti bērni, kuriem neko nevar aizrādīt. Viņa to atcerās kā ļaunu murgu, vienīgais, kas bijis labs brīvais laiks.
12.10.2015 20:58 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Man pirms 15 gadiem draudzene bija au pair, nebija sliktas pieredzes
12.10.2015 20:53 |
 
Reitings 226
Reģ: 12.10.2015
Klau, varbūt tavas paziņas būtu ar mieru padalīties ar pieredzi? Jo man neviens zināms nav to mēģinājis. Un lai arī ir ļoti ieinteresējis, gribas tomēr kādu personiskāku pieredzi,lai zinu vairāk detaļas.
12.10.2015 20:51 |
 
Reitings 594
Reģ: 03.03.2015
Tā tev būtu laba pieredze, un, ja vēlies tikt no kautrīguma vaļā, tad tev jābūt tādā situācijā, kad esi ārpus no savas komforta zonas, braukšana uz ārzemēm būtu labs piemērs, es zinu cilvēkus, kas gan bija au pair citās valstīs, bet ar sliktu pieredzi, vairāk jau tieši ģimeņu dēļ, bet, manuprāt, tas būtu viens no veidiem, kā tu varētu tikt galā ar savu kautrīgumu.
12.10.2015 20:47 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Brauc! Ja būsi ikdiena ar bērniem, nebūsi viena :) Bērni, ja pasīki, labi uztver, kurš cilvēks ir negatīvi noskaņots, bet kurš - pozitīvs, bet kautrīgs.
12.10.2015 20:42 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits