Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Grūtniece, slimība nav? Bet vai priviliģētāka?

 
Reitings 743
Reģ: 23.02.2015
Būšu apnikusi ar saviem jautājumiem, kas te izceļ vētru ūdens glāzē :-D.
Lasu un nav ko piebilst par trako diskusiju :-D, nu beibes:-P
Okey, pie lietas :-D
Grūtniecība nav slimība, bet? Vai pret grūtniecēm ir jābūt īpašākai attieksmei no darba devēja, piemēram? Vai viņai ir tiesības pačīkstēt un pateikt ka grūti? :'-(
Netrakojam, pliiiz (t) :-D
09.10.2015 21:25 |
 
Reitings 1170
Reģ: 28.03.2013
Par visiem "palaist apsēsties, palaist rindā" u.tml. variantiem - tie būtu jāievēro pret visiem cilvēkiem netikai grūtniecēm.
Tomēr darba vidē gan neuzskatu, ka grūtniecēm būtu jābūt jebkādām privilēģijām. Protams, ja darba specifika ir tāda, kur ir iespējams atvieglot grūtnieces ikdienu, tas būtu jādara, bet viennozīmīgi to nedrīkstētu darīt uz citu darbinieku rēķina. Man patika vadības nostājā pēdējā manā darba vietā - ja kāds gribēja atvieglotus darba apstākļus, tad tādus arī viņam nodrošināja, bet nu bija jāsamierinās, ka attiecīgi alga arī tika "atvieglota".
10.10.2015 16:43 |
 
Reitings 674
Reģ: 13.10.2013
Alondra ++++++++++
10.10.2015 16:26 |
 
Reitings 979
Reģ: 03.01.2015
Sievietes, 99% no jums kādreiz būs mātes, pat ja tagad neesat. Nespļaujiet traukā no kura ēdīsiet.
10.10.2015 16:02 |
 
Reitings 445
Reģ: 20.04.2013
Nu es tulīt dabūšu norauties :D
Es neesmu ne grūtniece, ne māmiņa, bet jā, ES uzskatu, ka uzmanīgāka un īpaša izturēšanās pret grūtniecēm ir katra normāla cilvēka pienākums un to arī gribētu iemācīt saviem bēŗniem nākotnē. Manuprāt, tā ir elementāra lieta, jo grūtnieces nav slimnieces, bet tomēr "īpašā stāvoklī", jo nēsā sevī dzīvību un risks šo dzīvību zaudēt kdienišķās situācijās ir lielāks nekā "vienkāršajam" cilvēkam. Es neuzskatu, ka tā ir brīva izvēle - likt grūtniecei strādāt fiziski smagu darbu, vai nelikt. Tas ir pienākums, turklāt vēl likumā noteikts.

Un es nerunāju par kaut kādām mistiskām izdabāšanām, bet elmenetārām lietām - palaist apsēsties, palaist rindā, ja redzi, ka cilvēkam ir slikti/grūti, nelikt darīt smagu fizisku darbu. Tie ir sabiedrības pienākumi, par kuriem lielākā daļā ir aizmirsusi milzīgajā tiesību gūzmā. Tāpat kā grūtnieces pienākums ir iespēju robežās darīt savu darbu un neizmantot situāciju ļāunprātīgi. Bet pēc novērojumiem es teiktu, ka nepamatoti prasīgās grūnieces arī pirms grūtniecības nav bijušas eņģeļi, tāpēc neredzu iemeslu likt visus cilvēkus vienā maisā un nelaist garām svešu māmiņu ar ratiem tikai tāpēc, ka kaut kāda kolēģe grūtniecības laikā atsēdēja darba laiku un neko nedarīja sava slinkuma pēc.
10.10.2015 15:56 |
 
Reitings 674
Reģ: 13.10.2013
tieši nesen par šo tēmu iedomājos, ka dažas grūtnieces uzvedas tā, ka gribas viņām indvalitāti iedot.
Zinu, ka ir grūti, bet biežām tiešām var redzēt, ka tēlo. Pat zinu vienu dāmu, kas speciāli vīram tēloja, cik viņai ir slikti, lai viņš vairāk par viņu rūpētos.
Protams, katrai tas savādāk, vienai bez problēmām, otrai grūti, bet lielā mērā tai visā pie vainas ir pati ģimene, ja vīrs sievai grūtniecības laikā liek stresot, kaut vai par dzīves sīkumiem, tas pēc tam atspoguļojas viņas veselībā un pēc tam pašā bērniņā.
10.10.2015 15:46 |
 
Reitings 1717
Reģ: 24.05.2013
 Story
Parasti ljoti interesanti, ka shadas teemas - "bernu audzinashana, berns gimene, grutniece slimiba, grutniece sabiedriskaja, grutniece darba" parasti veido sievietes, kuras nav maates. Un vienmer nodomaju, nu kads merkis? Lai mees, mammas, pakashkjejamies?

Maminu diskusijas vina piedalas. Pat es zinu vinas trako stastu. Vina ir grutniece jau otrais piegajiens. Pirmais beidzas ar loti bedigu iznakumu jau pašā finišā.
10.10.2015 13:41 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Tieši tāpēc, ka tā nav slimība, grūtnieces ir jāsaudzē, jo tie ir 2 cilvēki vienā! Neatbalstu to valstu likumu, kur grūtnieces strādā visu laiku līdz pat dzemdībām, jo, cik zinu, pēdējos mēnešos daudzām ir grūti, sāp mugura, ir miegainas, var būt problēmas ar atmiņu un var sajaukt kaut ko darbā.
10.10.2015 12:57 |
 
Reitings 1208
Reģ: 10.12.2013
Katra grūtniecība ir pilnīgi atšķirīga. Kad gaidīju dēlu, 2 reizes gulēju slimnīcā. Un vienā no tām reizēm varu teikt "paldies" radiniecei. Sēdējām ārā, teicu, ka galīgi nejūtos labi, un tad sākās morāles lasīšana par to, ka grūtneicība nav slimība utt. Vnk saņēmos un aizgāju darīt dārza darbus, un pēc stundas sākās asiņošana. Uzskatu, ka ķermenis ir gudrs, un mēs katra pati jūtam, ko varam/nevaram. Kā arī nevienam nav jātaisnojas par savām izjūtām- tas ir mans ķermenis un mazais cilvēciņš, par kuru es nesu atbildību.
10.10.2015 07:42 |
 
Reitings 28127
Reģ: 11.02.2015
Grūtniecība nav slimība, bet īpašāks stāvoklis gan. Tas uz sievieti atsaucas arī fiziski un emocionāli, tāpēc visi atvieglojumi, kas neoficiāli, bet tīri cilvēcīgi grūtniecēm sabiedrībā/darbā tiek doti, manuprāt, ir pašsaprotami.
10.10.2015 06:49 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Man vienmeer zeel skatiities,kaa mums jaunaas sievietes cilaa tos smagos gulosos slimniekus-es vienmeer eju paliigaa.
Vienmeer atceros to nakti slimniicaa,kad gaidiju savu otro puisiiti ,un man pakaaraas slimniece , es vinu meeginaaju glaabt-manii nostraadaaja kaut kas taads...vinai bija tikai 16g.!Mees tacu vinu izglaabaam ar dezuuraarstu , mans mazais arii bija ok,bet tas bija liels risks!
10.10.2015 03:28 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
mums darbá grútnieces pársvará darba laiku vnk atsézh, un neviens neko nesaka par to. un manuprát tas, ir tikai normáli, ka grútnieci neliks stávét kájás pusdienu, vai celt kádus smagumus tádejádi apdraudot grútniecíbu.

man nekas nav pret, tápat arí sab transportá, protams, palaidíshu apsésties, utt, jo es saprotu, ka tas nemaz nav viegls laiks sievietei
10.10.2015 03:19 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
meitenes jau pasteidzās un pateica visu manā vietā , grūtniecība nav slimība un nav neviena pienākums kādam palīdzēt , bet ir forsi , ja kāds to izdara ...
10.10.2015 01:53 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Piekriitu Kristai!Mees darbaa daram taa,ja kaada sieviete ir pateikusi ka gaida beerninu uzreiz meeginam so cilveeku iesaistiit taadaa darbaa ,lai buutu peec iespeejas mazaak kaitigs.
10.10.2015 00:53 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Jaa, uzskatu ka gruutniecei ir jaabuut privileegijaam. Var jau riskeet staipiit visaadus smagumus, bet tas var beigties ar spontaano abortu, it iipashi ja aarsts ir pieteicis attureeties no smagumu cilaashanas. Arii ir tiesiibas atteikties no darba ar kjimikaalijaam, kuras ir kaitiigas auglim. Taapat ir tiesiibas njemt slimiibas lapu ja ir biezja vemshana vai gjiibshana.
10.10.2015 00:41 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
ē, lai mammas neuzskata, ka visām citām, kuras nav mammas, būtu pienākums kaut kā īpaši izturēties pret tām mammām.



Kuras tad ir taas mammas? Mana pazinu lokaa tadas nav, ja ir, tad vinas grib, lai vinu virieshi izturas savadak, bet ne jau kada nemamma tramvajaa....

Nekad, ipasi Latvija neesmu izjutusi,ka pret mani izturaas ipashaak. Varbut, jo to nekad neesmu gribejusi. ta pat - ar lielu vederu vai ar ratiem, atradisies kads, kas uzgrudisies virsu, nepalaidis pa priekshu utt.

Es vispaar peec dabas esmu vienpate, nekad nevienam neko neprasu, negribu prasit, nepatik prasit. PAti visu saorganizeju, parupejos par sevi un viss.
10.10.2015 00:06 |
 
10 gadi
Reitings 10290
Reģ: 29.01.2009
Mm, marissa, cik dailruniigi, malaciite.
10.10.2015 00:01 |
 
Reitings 4962
Reģ: 24.08.2013
arasti ljoti interesanti, ka shadas teemas - "bernu audzinashana, berns gimene, grutniece slimiba, grutniece sabiedriskaja, grutniece darba" parasti veido sievietes, kuras nav maates. Un vienmer nodomaju, nu kads merkis? Lai mees, mammas, pakashkjejamies?


Nē, lai mammas neuzskata, ka visām citām, kuras nav mammas, būtu pienākums kaut kā īpaši izturēties pret tām mammām.

Es esmu normāls cilvēks-vecu cilvēku, cilvēku ar kustību traucējumiem, cilvēku, kam ģipsis uz kājas, cilvēku, kam uz acs apsējs, grūtnieci-visus šos cilvēkus sabiedriskajā transportā ieraugot, piecelšos un paaicināšu apsēsties. Bet tiklīdz sākas sarunas par to, ka es nu redz esmu grūtniece, man slikti, ak Tu Dievs, tūlīt piedzemdēšu brīnumbērnu, tā man gribas...teiksim, kliegt! Es neesmu atbildīga par to, ka kāda, atvainojos, bet tajā brīdī mātīte apbērnojās līdz ar to no manis prasīt neko nevar! Ja Tevi kaut kur palaiž, pažēlo-labi. Bet nevienam nav pienākuma to darīt.
09.10.2015 23:57 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Parasti ljoti interesanti, ka shadas teemas - "bernu audzinashana, berns gimene, grutniece slimiba, grutniece sabiedriskaja, grutniece darba" parasti veido sievietes, kuras nav maates. Un vienmer nodomaju, nu kads merkis? Lai mees, mammas, pakashkjejamies?

Bet vispar grutniece - nav ne slimiba, ne kaite, nekas tads, lai vinja butu privilegetaka, BET es ljoti noverteju cilvekus, kuri pret grutniecem izturas ar lielaku iecietibu.

Man pirma grutnieciba bija katastrofa!!!! Es novemos, laikam visus 9 meneshus, pirmos 3 nevareju no taa bezspeka izlist no gultas, man bija nenormalas galvassapes, pat 8 h garumaa, bezspeks bija, jo visu ko apedu uzreiz tika izvemts, pat udens, ja nebija nekas ne dzerts, ne ests, tad naca ara kunga sula.

Salemana, tu taa varetu 3 menesus no vietas? Nerunajot par visiem 9 meneshiem. Aiziet lidz tuvajam veikalam pari ielai - istakais izaicinajums, un nee, ja vel rinda, ieksha karsts, tad galva reibst un cilveki nak klat un jautaa - jums viss labi? jus izskataties ljoti slikti. Ar mahsinu braukt? Iedomajies! Nevareju, slikti, viss, nav koncentreshanas spejas, nekaa!! Tatad - nav mashina, janjem taksis, ha! Bet kads taksis, ja lidz slimnicai - parbaudei, javemj maisinja. Nu labi, lai nav jakaunaas no taksista, braukshu ar autobusu, uij, nee jaludz lai soferis atver durvis, jo es tulinj pievemshu autobusu, nesagaidishu pieturu! Nu, labi, ieshu 1h 20 min no slimnicas ar kajam, aa, bet nav speeka, nu nekas - paieshu, pasedeshu uzgrauzisu kaut ko, gan jau lidz majam tikshu. Jaa, dlej taa, ka taa jutos - nestradaju, jo tak kolegiem vares nepatikt, ka esmu visu laiku bez speeka, nu tad guleshu majas. Uij, mugura saap, kajas sap, kajas tirpst, aaa kungi pa nakti dedzina, nu jaa, tas jau nekas traks, ta ir tikai grutnieciba, tikai...

Salemana, , redz kaa ar taam grutnieceem! Novelu, lai Tev butu atra, viegla grutnieciba.
09.10.2015 23:38 |
 
Reitings 4962
Reģ: 24.08.2013
Ļoti patika sunset viedoklis.
09.10.2015 23:37 |
 
Reitings 4962
Reģ: 24.08.2013
Apcietinājumā nevar likt par administratīviem pārkāpumiem, vai kaut kā tā


Nopietni?!? Tas tad nozīmē, ka tiklīdz grūtniecība, tā iestājās kaut kāda vājprātība, kas visu pēkšņi attaisno?!
09.10.2015 23:35 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits