Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Laika plānošana

 
Reitings 1540
Reģ: 16.09.2014
Kā jūs plānojat laiku?
Vai sanāk pieturēties pie konkrēta grafika?
Vai plānojat uz priekšu vairākām nedēļām darbus?
29.07.2015 17:02 |
 
10 gadi
Reitings 9435
Reģ: 06.03.2009
Esmu haotiska, tāpēc cenšos plānot - citādi pusi lietu aizmirsīšu, kaut ko nokavēšu utt.
Man ir plānotājs, kurā lielās lietas ir sarakstītas mēnešiem uz priekšu(lai es neaizmirstu, ka man tad un tad ir jābūt tur un tur, un neieplānoju kko citu tajā pašā laikā).
Mazie darbiņi gan parasti plānoti tādos nedēļas ietvaros - kas jāizdara utt. Man tā ir vieglāk dzīvot.
03.08.2015 14:47 |
 
Reitings 15092
Reģ: 29.01.2009
Neesmu baigais plānotājs, bet vienai lietai gan piekrītu - jo vairāk darāmā, jo vairāk plānoju. Ja katru otro dienu / vakaru ir kāda tikšanās vai pasākums, tad labāk visu pierakstu, lai nav jāstreso, ka tik kaut ko neaizmirstu.
03.08.2015 14:34 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Ja ikdienā nav nekas daudz jādara, tad var neplānot. Ja ir norunātas daudz tikšanās nedēļu vai pat divas uz priekšu, bez plānotāja grūti.
03.08.2015 14:31 |
 
Reitings 12651
Reģ: 29.01.2009
Jā, plānoju ļoti daudz. Te kāda bija rakstījusi, ka nav tik aizņemta, bet man tieši pretēji - tie darāmie ir tik daudz, ka es nevaru atļauties neplānot, man sāktu sāpēt galva, ja mēģinātu visu vienkārši atcerēties...Bet tajā pašā laikā neuzskatu sevi par slimīgo plānotāju, jo bieži vien rīkojos spontāni...it sevišķi 5dienu vakaros. :-D Tā pa stundām, minūtēm neplānoju visu, bet man ir n-tie saraksti ar visādām lietām.
03.08.2015 14:29 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Nu jā, bet ir taču lietas, ko nevar spontāni izdomāt, piemēram, man līdz trešdienai jāizdara tāds un tāds darbs skolai, nu es to pierakstu un izdaru. Nav jau runa, ka plāno, kur brauks brīvdienās līdz pēdējam sīkumam, ka viss sarakstīts.
03.08.2015 14:23 |
 
O, nē. :-D Pirmkārt, esmu totāla haotiķe, viss manā dzīvē tiek izlemts spontāni. Es varu aiziet gulēt, ar domu, ka jāizguļās kārtīgi un ilgi, un varu piecelties nakts vidū, sākt gatavot ēst un pēc tam līdz rīta gaismai lasīt gramatu, rezultātā gulēt 2-3 stundas. :-D
Reizēm galvā cenšos saplānot, ko darīt, bet viss aiziet kaut kā šķērsām. :-D
03.08.2015 14:17 |
 
Reitings 844
Reģ: 11.08.2011
Nē, neko neplānoju un nepierakstu. Nepatīk un nav vajadzības pēc tā. Skolā pat mājasdarbus bija slinkums dienasgrāmatā ierakstīt. :D
Vienīgais, ja jābūt pie ārsta vai kur citur, kur vizīte plānota pēc ilgāka laika nevis nākamajā dienā, tad sev tuvumā, piemēram, uz naktsgaldiņa pie gultas nolieku pieraksta lapiņu ar datumu un laiku un tas arī viss.
03.08.2015 14:04 |
 
10 gadi
Reitings 904
Reģ: 09.11.2009
Pierakstu plānotājā visu, kas jādara vai kur jābūt, kaut vai mēnešiem uz priekšu. Tas gan nav dēļ organizēšanas un laika plānošanas, bet vnk sliktas atmiņas dēļ :D
03.08.2015 11:31 |
 
Reitings 249
Reģ: 30.07.2015
Es vienmēr esmu gribējusi plānot un dzīvot sakārtotu un pilnu (paspējot daudz ko) dzīvi. Bet man galīgi nesanāk :D
arī saraksti ir īslaicīgs pasākums. Kaut kā neatrodas laiks virināt regulāri to plānotāju.

Plānotājā parasti tik dažas pirmās janvāra dienas tiek aizpildītas, cītīgi plānojot. Pēc tam lieks smagums somā.

Kaut kur lasīju, ka ir racionāli cilvēki ( kuri prot, un, kuriem pat vajag. Bez tā viņi jūtas apjukuši) un iracionāli cilvēki ( kā es, kuri varbūt gribētu mācēt plānot, bet tomēr labāk jūtas, savā "haosā", savā kārtībā un savā dzīves ritmā- respektīvi spontānāk)
03.08.2015 11:16 |
 
Reitings 2629
Reģ: 20.01.2014
es varbūt neplānoju, bet pilnīgi noteikti esmu sarakstu cilvēks, man patīk veidot sarakstus un pēc tam svītrot ārā lietas


+

Laiku īpaši neplānoju, bet ir lietas ko tomēr pierakstu-ja kāds svarīgs darbs jāizdara, vai datums, kurā kaut kas paredzēts, ko nedrīkstu aizmirst.Vai arī, ja plānota lielāka iepirkšanās (ne pārtika), piemēram, pēc mēneša meita ies b/d, esmu izveidojusi sarakstu, kas jāsapērk obligāti līdz tam, jāpapildina viņai garderobe ar jaunām drēbēm utt.-to visu pierakstu un kas nopirkts-to izsvītroju. Katra gada sākumā nedaudz ieskicēju to, ko vajag/gribu tajā gadā izdarīt. Tādi daudzi mazi sarakstiņi man speciālā blociņā ieviesti, bet katru dienu līdz sīkumam neplānoju, nav man tik saspringta ikdiena, kurā būtu viss jāplāno un jāiegaumē.
30.07.2015 13:39 |
 
Reitings 1055
Reģ: 04.07.2012
Kopš strādāju pašreizējā darba vietā, sapratu, ka visa kā ir pārāk daudz un tad iegādājos plānotāju un esmu sajūsmā vēl šodien :D No tās dienas vairs neko nepalaižu garām. Pats plānotājs gan ir diezgan haotisks, visbiežāk neievēroju laika atzīmes, un pat uz līnijām dažreiz nerakstu, un izdarītos ar prieku izvītroju (vai izšvīkāju, kā kuro reizi) :D

Iepriekš mēģināju telefonā un datorā organaizerus, bet tie visi mani nokaitināja, sapratu, ka vislabāk priekš manis ir papīrs un pildspalva. Šajā ziņā esmu vecmodīga, arī e-grāmatas nav man.


Neredzu neko smieklīgu, ja cilvēks dienas darbus pieraksta un tas neprasa nemaz pusstundu, kā te minēja, tas vienkārši dod drošības sajūtu. Cilvēks, kurš šādi plāno, ar visu "laikietilpīgo" plānošanu izdarīs vairāk nekā tad, ja viņš nebūs nekur sev pierakstījis. Katrs mēs esam citādāks.
30.07.2015 13:24 |
 
Reitings 1111
Reģ: 29.01.2009
Nopietni? Man sāk likties, ka esmu paranoiska plānotāja :-D
Es plānoju gan darāmo darbā (uz lapiņas sīkumus, lielākas tikšanās plānotājā), gan veikala produktus, gan vakariņas vairākām dienām uz priekšu. Es plānoju pat to, kurā nedēļas dienā mazgāšu grīdu un apliešu puķes :-D Par brīvdienām jau nerunājot... Protams, nav tā, ka jūnijā saplānoju augustu un neko nemainu, es pielāgojos situācijai, bet idejiski man viss ir jāsaplāno un arī jāpieraksta.
Vispār izlasot pašai liekas drusku slimi:-D
30.07.2015 13:08 |
 
Reitings 1598
Reģ: 12.10.2010
es varbūt neplānoju, bet pilnīgi noteikti esmu sarakstu cilvēks, man patīk veidot sarakstus un pēc tam svītrot ārā lietas, man telefonā laikam ir kādi 5 saraksti + darbā to do list. Laiku plānot nav vajadzības, jo ir konkrēts darba laiks, ja būtu free lancer vai kāds radošs darbs, tad gan droši vien vajadzētu ieviest kādu grafiku pie kā pieturēties.
30.07.2015 13:08 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Plānoju tikai darbā. Ja ļoti daudz darbu, tad sarakstu, ja ne tik daudz, tad salieku kaudzītēs un sāku darīt no augšas un miers.
Brīvo laiku.. ko tur plānot? Darbs beidzas 5os, bet to, kas tajās pāris h līdz gulēšanai jāizdara, aizmirst nav iespējams. Nekas daudz jau nav. Par brīvdienu plāniem.. nu arī jāsaka "ko tur plānot?", ja ir pasākums, tad ir, ja nav, tad izdomājam ko darīt paši.
Vienīgais ko pierakstu ir kāds ārsts, frizieris, tusiņš, kurš, piemēram, ir pēc mēneša vai vēl ilgāk.
30.07.2015 12:57 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Nu es ieplānoju konkrētas lietas, kas man ir jāizdara, līdz ar to ieplānoju, cikos jāceļas, citreiz ieplānoju, ko ēdīšu, ja atrodu kaut ko foršu, ko gribas sataisīt, bet tā ir lietas, ko vienkārši daru, un viss. :D nepierakstu nekur
30.07.2015 12:55 |
 
Reitings 276
Reģ: 30.05.2015
Neplānoju. Neesmu jau nu tik ļoti aizņemta, ka būtu jāplāno savs laiks. :D
30.07.2015 12:51 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
neko nepierakstu , ja aizmirstu tātad nav lemts , bet parasti neko neaizmirstu
29.07.2015 17:38 |
 
Reitings 2353
Reģ: 29.01.2009
Esmu spontāna un parasti neplānoju. :) Darbā gan sanāk plānot, jo mēdz būt vairāki darbiņi īsā laikā jāizdara, tad pierakstu uz lapiņas visu pa punktiem un izsvītroju,ad tas tiek izdarits.
29.07.2015 17:32 |
 
Reitings 4320
Reģ: 24.04.2012
Es neesmu baigā plānotāja. Protams, lielākus pasākumus ieplānoju, bet tā neko pa minūtēm neplānoju. Man ļoti patīk spontānas lietas. Kaut vai šodien domāju strādāšu visu dienu, bet tad pēkšņi izdomāju aiziet ar draudzeni uz kino.

Mani vienmēr ir kaitinājuši tie pārspīlētie plānotāji, kas saraksta visu uz papīra gandrīz dienas plānu pa minūtēm. Bija tāda situācija, ka cilvēks man skaidro, ka viņš nezina, kā visu paspēt, ka tik daudz darāmā ir, pēc tam skatos, ka cilvēks raksta uz papīra dienas plānu, atļāvos pateikt, kamēr rakstīji pus stundu plānu, varēji jau divus darbus pa to laiku izdarīt :D
Nepatīk, ka ir tādi , kas plāno, bet kad tiek pie darīšanas, tad ir čusss, es labāk daru, ne plānoju :D
29.07.2015 17:19 |
 
Reitings 1049
Reģ: 03.05.2015
Grafikus neieveeroju un paarsvaraa man ir gana laba atminja uz lietaam, kas jaadara. Praataa aptuveni saplaanoju shodienu un riitdienu, taadaak ne. Ja nu kas patieshaam ljoti svariigs, ko nekaadaa zinjaa nedriikst aizmirst, uzlieku atgaadinaajumu telefonaa.
29.07.2015 17:15 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits