Jauno šoferīšu BEZTĒMA

 
Reitings 1540
Reģ: 16.09.2014
Tātad te ir tievētāju, precību, māmiņu un varbūt vēl kāda beztēma.
Izlēmu izveidot diskusiju visām tiesību licējām jeb tām, kuras vēl mācās, meklē padomus un motivāciju. Redzēju ideju citā portālā, šķiet, ka cālī.
Pastāstiet, kā jums iet ar mācīšanos, kurā posmā šobrīd esat? Kādas ir grūtības vai panākumi?
Rezumē: Kamēr citas tievē un precas, mēs liekam tiesības! :D
19.09.2014 22:25 |
 
Reitings 84
Reģ: 20.09.2014
Pēdējā laikā gan instruktori neatbalsta šo braukšanas mācīšanos pirms pašas braukšanas uzsākšanas, t.i., braukšanas ar instruktoru, jo pēc tam ir grūti izlabot tās kļūdas, kas ir iemācītas nepareizi pirms tam, jo katram šoferim ir kaut kādi savi niķi, ko tad arī var negribot iemācīt. Es pirms autoskolas arī mazliet pabraucu ar vīru, bet tās bija tik pāris reizes - iemācīja atšķirt pedāļus. :) Bet instruktors jau pirmajā reizē izdzina pa Pārdaugavu braukt, nemaz līdz figūrām nedzina uz laukumu. :)
21.09.2014 16:56 |
 
Reitings 649
Reģ: 14.07.2014
bet bremzēju praktiski vienmēr ar izspiestu sajūgu


Tu svilini sajūgu!
Es arī bremzēju neitrālajā, bet nekādā gadījumā (vairs) neizspiežu sajūgu. Draugs uz mutes palika, kad ieraudzīja šito manu triku un aši vien mani pārmācīja :D Teica, ka neies sajūgu mainīt ik pa kādam laikam :D
21.09.2014 16:55 |
 
Reitings 2037
Reģ: 08.09.2014
Sveikas, es vēlos iestāties autoskolā, bet man ir bail. :D Esmu galīgi svaigs gurķis, baidos ka man nesanāks un iekāpušu klaunā. Meitenes, jums arī bija tāda sajūta, jeb jūs ar lielu pārliecību uzsākāt mācības?
21.09.2014 16:49 |
 
Reitings 5516
Reģ: 03.08.2013
Aktuāla tēma. Autoskola sākas oktobrī, bet es kā cītīgs skolēns pirms mācību gada esmu jau sākusi mācīties. Braucu diezgan bieži, teju katru dienu (ir baltās tiesības un blakussēdētājs ar stāžu), bet vēl tā īsti droši uz ceļa nejūtos. Aizvakardienas atgadījums man vēl lielāku šermuli uzdzen - gandrīz nobraucu 3 bērnus ar riteņiem. Nu, atvainojos, bet sīki luņi - brauca mierīgi pa maliņu apdzīvotā vietā, bet jau gandrīz pie zīmes, un pēkšņi izdomāja uzbraukt uz ceļa tieši man priekšā. Aizmugurē, protams, mašīnas, kas jau sāk uzņemt ātrumu, pretējā joslā vesela kolonna. Te, nu, var redzēt kā cilvēkam nostrādā instinkts - pirmais, ko izdarīju, nevis nodevu pa bremzēm, bet uzpīpināju un tikai tad puslīdz veiksmīgi sabremzējos un apbraucu. Bāc, ja es būtu notriekusi tos sīkuļus, es laikam nekad, nekad vairs nesēstos pie mašīnas stūres.
21.09.2014 16:41 |
 
Reitings 84
Reģ: 20.09.2014
Nu, es parasti bremzēju tad, kad ir jābremzē un pēc tam arī pārslēdzu ātrumu uz attiecīgo. T.i., teiksim, braucu ar 70km/h, bet ir jābremzē un ātrums jānomet līdz 30 km/h un atkal jāuzsāk brakt. Tātad, pēc ātrumiem - bija 5.ais (ja kādai mašīnai ir 6, tad 6.ais), nobremzējot un atkal uzsākot braukt, jāpārslēdz uz 3.o un tad attiecīgi pēc spidometra. Man instruktors vēl mācīja tādu lietu, ka, ja šausmīgi vajag ātri uzņemt ātrumu, tad var tikt līdz 3.ajam un uzdot gāzi līdz, teiksim, 70 km/h un uzreiz pārslēgt uz 5.o. Tas tādos ārkārtas gadījumos, piem., braucot pa Krasta ielu, kad ir jāapmet riņķī tai brīdī, kad ir 70 km/h zona. Pati sevi esmu pieķērusi pie tā, ka šo tehniku sāku izmantot arī ikdienā, kad uzreiz pēc luksofora, pārbraucot krustojumu, ir jau 70 km/h jābūt un man ir reāli slinkums iet cauri visiem robiem, tad nu tieku līdz trešajam un uzreiz pārlieku piektajā. Nekas labs jau droši vien nav, bet nu...
21.09.2014 16:27 |
 
Reitings 445
Reģ: 20.04.2013
Tiesības man jau kādu laiciņu ir, tikai pie stūres sēžos ļoooti reti, jo labprātāk ļauju puisim sevi vizināt. Pati parasti bremzēju ar "nepareizo" variantu. Pirms līkuma piebremzēju un ļauju ripot neitrālajā ik pa laikam piebremzējot ar bremzi tik ilgi, līdz ir nepieciešamais ātrums. Smadzenēs iestrādājies, ka robā jāliek tad, ja jāizmanto gāzes pedālis, bet bremzēju praktiski vienmēr ar izspiestu sajūgu (ja vien nav taisnais gabals, kad tikai nedaudz jānomet ātrums uz lielajiem robiem). Pat īsti nezinu, cik garu gabalu iepriekš man būtu jābremzē, vai cik ātri kloķis jāvicina, lai katru reizi vēl ieliktu robā pirms kāda straujā krustojuma (kur būtu nepieciešams pirmais ātrums). Jāsaka gan, ka instruktors neko par šādu braukšanu neaizrādīja pat tad, kad līkumos gāju neitrālajā. Bet nu jā, neesmu no tiem labākajiem paraugiem, tāpēc arī izvēlos nebraukt :D Vajadzētu saņemties un pabraukāt pie kāda prātīga instruktora, lai justos drošāk pie stūres.
21.09.2014 14:07 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
par to bremzeshanu - viss jau atkariigs no mashiinas, instruktora pirmo bija japarsledz velak, treshajaa nevilka pa pilsetu, visu laiku 2-3-2-3, otra instruktora mashina- daudz retak jasledz pazeminatais atrums. ar manu ari, atrak japarsledz uz augshu un mierigi leni kalna varu uzbraukt ar 3. un nekad krustojumos nav japarsledz pirmais...
20.09.2014 23:10 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
Paskaidro man blondīne, lūdzu, kāpēc braukšanas laikā vajadzētu pārslēgties no otrā uz pirmo ātrumu?
piemeram tu brauc ar ceturto, tuvojas pagrieziens. tu pakapeniski bremze un parej uz mazaku atrumu, lidz pagrieziena iebrauc ar pirmo.

Kāda to dara arī ikdienā, pirms katra luksofora pārejot caur visiem 5 ātrumiem?
protams, ka ne vienmer ta ir. piemeram brauc ar piekto, lenam tuvojas aplis, tu samazini atrumu un parsledz uz ceturto jo apgriezieni ir par augstu, bremze vel, tad japarsledz uz treso, bremze vel un iespejams pie apla nonac un apstajies ar to treso, parliec pirmaja un kad vari izbrauc apli. ceru, ka domu saprati, man gruti vardos sodien ko apskaidrot.(galva dulla vel no zobarsta:))

bet vispar jaa, mums maca bremzet masinu ar atrumiem.
20.09.2014 22:26 |
 
Reitings 1540
Reģ: 16.09.2014
Vispār paldies par tēmu, radās iemesls palasīt vairāk par bremzēšanu ar motoru un daudz jaunu lietu atklāju, jo izrādās, ka līdz galam neizpratu šī vārdu savienojuma nozīmi
Man prieks, Alondra! :) Tāds ir diskusijas mērķis - savest kopā visas cerīgās braukt iesācējas un dalīties ar padomiem, grūtībām un veiksmēm.
Tad uz to laiku arī plānoju sākt likt tiesības,ja viss izdosies pēc plāna.
JD noteikti dalies ar mums par to, kā tev iet :)
20.09.2014 22:21 |
 
Reitings 4197
Reģ: 16.09.2011
Paziņai autoskolā teica,ka ieviesīs atkal jaunas mācību grāmatas pēc Jaunā gada. Tad uz to laiku arī plānoju sākt likt tiesības,ja viss izdosies pēc plāna.
20.09.2014 21:31 |
 
Reitings 445
Reģ: 20.04.2013
Vispār paldies par tēmu, radās iemesls palasīt vairāk par bremzēšanu ar motoru un daudz jaunu lietu atklāju, jo izrādās, ka līdz galam neizpratu šī vārdu savienojuma nozīmi :)
20.09.2014 21:16 |
 
Reitings 445
Reģ: 20.04.2013
Ok, ok, man viss skaidrs. Vienkārši samulsināja tā "bremzēšana ar motoru", jo tas manā izpratnē ir ātruma samazināšana izejot cauri visiem robiem un pēc komentāra sapratu, ka tieši šī procesa beigās, pārslēdzoties no otrā uz pirmo, ir problēmas. Tas, ka ir vajadzība izmantot 1.ātrumu ir pats par sevi saprotams :)
20.09.2014 20:58 |
 
Reitings 77
Reģ: 29.01.2009
Arī braucot pa pārpildīti gajēju prioritātes zonu ieteicams braukt ar 1 ātrumu. Jo tur biezi pat nav iespējams braukt maksimāli atļautaja ātruma ( 15km/h)
20.09.2014 20:52 |
 
Reitings 445
Reģ: 20.04.2013
Ak, tas ir domāts tā... Skaidrs :)
20.09.2014 20:51 |
 
Reitings 77
Reģ: 29.01.2009
Ari braucot pa pilsetu(iegriezoties maza celina ar paaugstinajumu u.t.t) ir japaraledzas uz pirmo ātrumu. Bet nu tas nav pēc likuma, un viss protams arī atkarīgs ar kādu auto brauc.
20.09.2014 20:49 |
 
Reitings 445
Reģ: 20.04.2013
t.b. blondīnei nevis blondīne :D
20.09.2014 20:49 |
 
Reitings 445
Reģ: 20.04.2013
Beibe.Marta. Paskaidro man blondīne, lūdzu, kāpēc braukšanas laikā vajadzētu pārslēgties no otrā uz pirmo ātrumu? Man mācija, ka pirmais ātrums nav paredzēts braukšanai, bet tikai uzsākšanai, jo no pirmā uz otro jau pārslēgšanāš notiek ļoti ātri. Tāpēc es īsti nesaprotu, ko var panākt, pārslēdzoties no otrā uz pirmo ātrumu (no max 20km/h uz... ko?). Mums teorētiski mācīja bremzēt ar motoru, bet reāli to pielietoju slidenā laikā vai taisnjos gabalos,kad zinu, ka drīz jānogriežas (vēl pie lielajiem robiem). Kāda to dara arī ikdienā, pirms katra luksofora pārejot caur visiem 5 ātrumiem?
20.09.2014 20:45 |
 
Reitings 84
Reģ: 20.09.2014
Nu, ja - arī mans klupšanas akmens ir teorija... Instruktors jau aprīļa beigās bija gatavs mani sūtīt uz braukšanas eksi, bet teorija...

Bet kas mani izbrīnīja, šodien braucot pa Rīgu, ka izskatās, ka eksāmenus braukšanas var likt arī sestdienās (tikai minējums), jo redzēju pāris eksāmena mašīnas Pārdaugavā...
20.09.2014 20:30 |
 
Reitings 1540
Reģ: 16.09.2014
Labi, es eju, man 20.00 braukšana centrā.
Veiksmi tev, Blanche! :)
20.09.2014 19:21 |
 
10 gadi
Reitings 1529
Reģ: 27.03.2011
Esmu nobraukusi 50 reizes un pēc divām nedēļām man eksāmens. Esmu galīgi slikta braucēja, bet ceru, ka viss izdosies un būs labi. :)
Būtu tikusi ātrāk pie eksāmena, ja jau sen būtu nomainījusi instruktoru. Aizgāju pie viņa un šis pēc pāris reizēm ļāva iet uz eksāmenu.
Labi, es eju, man 20.00 braukšana centrā. :D
20.09.2014 19:13 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits