Tas jau nu ir par traku!

 
Reitings 216
Reģ: 16.09.2010

Sveikas. Es te ar savu sūdzam stūrīti.

Visiem zināms, ka dzīvojot un strādājot LV ir jāsastopas ar krievvalodīgajiem. Bet nu šis jau ir par traku..

http://www.visulatvijai.lv/news.php?readmore=1156319454

08.02.2011 23:45 |
 
Reitings 772
Reģ: 29.01.2009
Lollipop... Tas mani vienmēr ir kaitinājis... Bet man par laimi nav sanācis, ka katrā otrajā iestādē man būtu jārunā krieviski... es vienkārši ļoti laipni pasaku, ka vēlos tikt apkalpota valsts valodā... Parasti ēstuvēs tiek atsūtīta cita viesmīle :D Un tā uz manis noskatās ar naidīgu skatienu :D
09.02.2011 00:17 |
 
Reitings 1720
Reģ: 29.01.2009
Nerakstīšu te garus memuārus, bet vienkārši piekritīšu Lollipop! Arī man tas ir ļoti sāpīgs jautājums!
09.02.2011 00:17 |
 
Reitings 2056
Reģ: 31.07.2010
es arī uzaugu vienā no pieminētajām mazpilsētām, kur krievu valoda praktiski nav dzirdama. Bet krievu valodu labi māku tikai ja Rīgā kāds man jautā kko krieviski atbildu latviski, jo man besī mans akcents runājot krieviski :-D ja darba vadzētu tad runātu :-D
09.02.2011 00:18 |
 
Reitings 953
Reģ: 13.02.2010
buxiic
Nu principā es arī tad, kad man nevajag, izliekos, ka es krieviski neko nesaprotu- lai viņi pamokās valsts valodā murmulēt :D
Bet tad, kad man vajag un ja man pretī ir tikai viens cilvēks, kurš tiešām neko nejēdz, tad gan ir dusmas. Laikam vajag valsts valodas komisiju biežāk aicināt pārbaudēs :D :D
09.02.2011 00:20 |
 
Reitings 1035
Reģ: 29.07.2009
Man arī šķiet tikai pilnīgi normāli, ka, pieņemot darbā, ir vajadzīgas krievu valodas zināšanas! Tām, kas neprot krievu valodu, iesaku vienkārši sākt mācīties! Citam valodas padodas vieglāk, citam grūtāk, bet, nemācoties un neko nedarot, valodu jau nu noteikti nesāksiet labāk saprast! :D
es saku tā - es arī augu latviskā mazpilsētā līdz 9. klasei, pēc tam, pārceļoties uz Rīgu, klasē bija vien pāris krievu tautības klasesbiedri, bet visi vienmēr runājām tikai latviski, krievu valodu skolā nekad neesmu mācījusies (mācījos angļu, vācu un mazliet franču), un visi mani krievu draugi ar mani vienmēr ir runājuši tikai latviski! Bet krievu valodu zinu ļoti labi, saprotu perfekti un māku gan labi runāt, gan lasīt un rakstīt. Kā? - jau bērnībā sāku skatīties filmas krievu valodā, pamazām sāku saprast valodu, un vienkārši dzirdu, kā uz ielas cilvēki runā krieviski! Joprojām skatos raidījumus, filmas pārsvarā tikai krievu valodā (arī tulkojums labāk patīk), runāt māku pati nezinu kā :D Darbā bija ļoti daudz jārunā krieviski, arī tas palīdzēja, gan akcents palika mazāks, gan arī ar laiku pati jutu, ka runāju brīvāk kā agrāk! Un gramatiku, ko nekad nebiju mācījusies, pieslīpēju, izvēloties augstskolā C daļā biznesa krievu valodu - tā kā mācos uzņēmējdarbību, bija noderīgi arī tādā ziņā, plus vēl arī rakstīšanas prasmes atsvaidzināju :) Lasīt arī vienmēr esmu mācējusi, pati īsti nezinu, kā :D Vienkārši jāsāk mēģināt laikam!
P.S. Liela mana atvainošanās par garo tekstu, bet vismaz mēģināju sniegt padomus, kā uzlabot valodas zināšanas, nevis tikai čīkstēt, ka nezinat valodu!
09.02.2011 00:29 |
 
Reitings 26
Reģ: 09.09.2010
:-( Latviešu valodai nav vērtības? :-O
Kapēc tad es mācos par latviešu valodas skolotāju?
09.02.2011 00:31 |
 
10 gadi
Reitings 107
Reģ: 27.06.2010
ja es būtu darba devēja, es savu darbinieku aizstāvēšu, ja viņš nepratīs krievu valodu. jā, esmu ideāliste, tieši tāpēc, visticamāk, nekad nebūšu darba devēja, bet mans uzskats paliek nemainīgs - Latvijā es krieviski nerunāšu.
09.02.2011 01:48 |
 
Reitings 45
Reģ: 26.08.2009
Sen jau ir par traku. Vienīgi varu dot cerību, ka ar laiku sabiedrība mainīsies un mūsu deleģētie pārstāvji tiks ievēlēti citi un nacionālisti būs vairāk Saeimā. Daudz netrūka, lai būtu šie te grozījumi atbalstīti, ja pareizi atceros, tad kādas pārs balsis.
09.02.2011 01:50 |
 
Reitings 1035
Reģ: 29.07.2009
Bet krievvalodīgie jau vienmēr būs te! Būs vai nebūs izmaiņas, tas neko nedotu/nemainītu, lai gan kā otru oficiālo valodu krievu es negribētu - man arī, lai gan problēmu ar krievu valodu nav, nepatīk, ja veikalā pārdevēja runā ar mani krieviski (kā jau meitenes minēja). Pēdējais gadījums nesen - zvanīju uz vienu salonu, kur man bija pieraksts, lai to pārceltu, no sākuma ar mani runāja lauzītā latviešu valodā, bet pēc tam, kad pajautāju (laikam) kko sarežģītāku, meitene sāka runāt krieviski un pie krievu valodas arī palika visu atlikušo sarunu, lai gan es turpināju ar viņu runāt latviski :D
09.02.2011 02:00 |
 
Reitings 138
Reģ: 29.01.2009
Tas ir normali, ka to it ka prasa. Musdienas daudz kur prasa ari anglju valodu. Lai gan pati vispar nerunaju krieviski, tikai nedaudz saprotu, tas man netrauceja atrast darbu. Vienigi ir bijushi gadijumi, kad zvana un uzdod man jautajumu krieviski, bet es atbildu latviski un tad otra persona pilnigi uzbrauco man liek atbildet krievisiki. Paldies Dievam stradaju valsts iestade lidz ar to kategoriski atsakos mocities un runat krieviski. Lidz shim darba devejs ir mani tikai aizstavejis. Parasti tiem cilvekiem, kas uzstaj lai runaju vinju valoda taa ari pasaku, ka valsts iestade runa latviski un viss.
09.02.2011 02:01 |
 
Reitings 1035
Reģ: 29.07.2009
Bet par tām izmaiņām es tik daudz neuztraucos, jo, manuprāt, nekādu izmaiņu nebūs! Jo, cik nu atceros, Satversmē ir rakstīts, ka Latvijā vienīgā oficiālā valsts valoda ir latviešu, un Satversmē nav tik vienkārši veikt grozījumus.
09.02.2011 02:02 |
 
Reitings 135
Reģ: 09.12.2010
Tieši tādu cilvēku dēļ, kādi ir vairums latviešu, mūsu valoda ātri vien izmirs. Respektīvi - izdabā krieviem un sarunas laikā, kad pamana, ka ir darīšana ar krievvalodīgo, momentā pāriet uz krievu valodu. Un grib, kāds vai nē, ar vien pieaugs to jauniešu skaits, kuri nemācēs krievu valodu. Cerams, ka valdība beidzot sapratīs, ka latviešu jaunieši reāli tiek diskriminēti darba tirgū un darīs kaut ko lietas labā, paplašinot latviešu valodas varu ar likumu. Kaitina ārā, ka darbu var atrast ar knapām latviešu valodas zināšanām, bet pretējā sitācijā tas kļūst bez maz vai par neiespējamo misiju. (e) (e) (e) Un nevajag pieminēt to, ka blakus ir lielā Krievija, jo,piemēram, Igaunija ģeogrāfiski un arī iedzīvotāju sastāva ziņā ir stipri līdzīga Latvijai, bet tur attieksme pret igauņu valodas aizsardzību ir stipri atšķirīga... (t) Piedodiet, ka tik asi un gari, bet ši tēma mani aizkaitina (e) :-D :-D :-D
10.02.2011 16:40 |
 
10 gadi
Reitings 861
Reģ: 12.05.2010
JM +++++
10.02.2011 16:42 |
 
Reitings 13903
Reģ: 18.02.2010
Es arī esmu uzaugusi absolūti latviskā vidē! Par laimi man darbs ir un jauns nav jāmeklē. Ja gribētu mainīt - traki būtu. Daudzās vakancēs iespējams atbilstu ļoti labi, izņemot punktu par krievu valodu.
Tāda tā situācija ir, vienīgais - nedaudz nožēloju nopietnāku pieeju skolas laikā krievu valodas apgūšanai.
10.02.2011 16:54 |
 
Reitings 13903
Reģ: 18.02.2010
Sarunās ar krievvalodīgajiem atbildu latviski, vai man neizdevīgos gadījumos izliekos, ka nesaprotu! :D
Te darbā, pa telefonu runājot, arī praktizēju divvalodīgu sarunu, Līdz šim iebildumi nav bijuši, šādi tādi pārpratumi gan :D
10.02.2011 16:56 |
 
Reitings 1383
Reģ: 03.10.2010
ir liela starpiiba krievi vai krievvalodiigie. es pienjemsim esmu latviete peec tautiibas, bet uzaugu krievvalodiigaa gimenee, runaaju gan latviski, gan krieviski, savulaik mani aizsuutiija uz latvieshu skolu un paldies par to vecvecaakiem! Un man patiik, ka paarzinu divas valodas, man tas ljoti atvieglo dziivi ;) Bet runaajot par riktiigiem krieviem,kas pat elementaras lietas nezin latviski, to gan es nesaprotu, dziivojot Latvijaa ir jaamaak runaat latviski, tam gan es piekritiishu!
10.02.2011 17:09 |
 
Reitings 1534
Reģ: 29.01.2009
Pārskrienot pāri komentāriem, saprotu, ka latvietim tiešām ir pārāk elastīgs mugurkauls. Ja vien viņš vispār ir.
Interesanti kāpēc tikai retais krievs uzskata, ka latviešu valoda viņam ir jāzina? Un kā ir ar latviešiem?
Piekrītu lollipop.

Un pie viena - aicinu jūs visas parakstīties par izglītību latviešu valodā
http://www.sargivalodu.lv/

Uzmetu aci, iekšā nav Rīga. Rīgā arī varēs parakstīties Latviešu Biedrības namā. Nezinu vēl, cikos konkrēti, bet visdrīzāk 12 - 18.
10.02.2011 17:27 |
 
Reitings 276
Reģ: 05.01.2011
Protams, jo vairāk valodas cilvēks zina, jo vērtīgāk tas ir viņam pašam. Taču Latvijas situāciju saistībā ar krievu valodu nekādā gadījumā nevar uztvert kā normu. Latvieši pārsvarā diezgan cītīgi apgūst svešvalodas, atšķirībā no krievu tautības cilvēkiem, kuri, dzīvojot Latvijā, neprot pat valsts valodu.
Valodai "velkas" līdzi arī visa krievu tautītbas "burvīgā" kultūra un dzīvesstils.
10.02.2011 18:38 |
 
Reitings 7596
Reģ: 29.01.2009
nu mani pirms 3iem gadiem nepienjema viena darba vietaa jo nebija man krievu tautiibas :-D tas jau nekas ka labi zinu krievu.val :-D
10.02.2011 19:37 |
 
10 gadi
Reitings 10290
Reģ: 29.01.2009
vot tā parakstu vākšana gan man konkrēti besī ārā!!!
Gribat, lai te pilns ar pilnīgiem bezizglītībniekeim??? kā var sveštautietim, piemēram, matemātiku mācīt svešā valodā???
tad jau arī Īrijā davai visu angliski, pooooo - cits saprot, cits-nē!
10.02.2011 19:45 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits