Finanses ģimenē

 
Reitings 204
Reģ: 21.03.2020
Sveikas, meitenes! Priecīgus svētkus! Par cik lielākā daļa no mums šeit ir anonīmas, gribēju uzdot jautājumu par to, ka dalāt finanses ar otro pusīti. Man ir draudzenes, kuras vispār nestrādā un draugi/vīri uztur, kamēr viņas glezno, dara savas lietas, tīra māju un taisa vakariņas vai arī vienkārši ir stāvoklī. Tad ir arī tādas draudzenes, kurām vīrietis pieprasa visu uz pusēm. Viena pat teica, ka draugs pēc makdonalda apmeklējuma nosauca viņai summu, kas jāatskaita. Un kad viņa nepiekrīt skaitīt pusi par veikala rēķinu, jo neēd tik daudz, tad viņai saka, ka tualetes papīru taču viņa lieto.. Jāatzīst, ka viņai tas puisis ir jauks cilvēks, arī diezgan turīgs, bet drausmīgi žēlo naudu. Man attiecības arī vairāk sliecas uz otro, maksājam rēķinus uz pusēm, man patīk tas, ka varu to apmaksāt, bet dažreiz liekas, ka kaut kas nav kārtībā, arī mēneša sākumā saņemu pieprasījumu par dzīvokli, viss cents centā. Kādi ir jūsu uzskati, pieredze, viedoklis par šo tēmu? Man šķiet, ka nauda vīriešiem piestāv un dod savā ziņā vīrišķīgumu, ka vari atļauties un parūpēties par savu otro pusi un vispār ģimeni, bet bieži redzu, ka mūsdienu vīrieši atšķiras. Vai esam kļuvušas pārāk vīrišķīgas? Vai arī 21.gs maksāt visu uz pusēm ir pilnīgi normāli, jo dzimumus vairs tā neatdalām?
25.12.2020 15:44 |
 
Reitings 334
Reģ: 04.08.2020
Mjau777 @ 27.12.2020 21:58

Aleleuja amen baznica ?
Man tiesam prieks, ka ir cilveki ar domasanu ka man ?
Gan sievietes gan viriesi!
Varu tikai velreiz apatiprinat to,ka jaa paicons, rekini krediti , vel sazin kas...pisuars?? uz pusem japerk nav!tas viss ir VIRIETIM
Tapec jau muadienas sabiedriba dalas VIRIESI un vienkarsi”sugas parstavji” visi tie memljuki kuri vienmer jutas izmantoti nenoverteti...pieprasa
No sievietes 90/60/90; labu gulta ; seksigu: kulinarijas makslu; intteligentu..bet prakse rada ka “sugas bralji” neko vairak ka savu pi***i iedot nevar .. aa nu jaa uz mc aizvest un čeku sadalit??
Oi ..te neiet runa pa nekadu “milionaru mekeljumiem” vai elitaru roatituciju.
Seit iet runa vnk par istiem
Muzikiem..veciem, kas visu nem savas rokas..ATRISINA..nevis rada problemas

Piekrītu tavam katram vārdam , man bija viens tāds bijušais puisis, kas vēlejas no manis kaut kādas tur kulinārijas prasmes u.t.t nosodija manus pirkumus kurus starpcitu pirku par savu naudu bieži arī sūdzējas, ka visām meitenēm tikai vajagot naudu un visas esot m**** ar tādiem vīriešiem var tikai degradēties, iespiedās viens gadijums restorāna, kad pienāca rēķina apmaksa tas man skaidri un gaiši pasaka, ka man viss tas ir jāapmaksā es paņēmu somu un aizgāju, pats galvenais mani bija uzzaicinājis uz restorānu, bet par ēdienu protams man būtu jāmaksā, nu nē tas ir pretīgi no vīriešu puses.
28.12.2020 00:07 |
 
Reitings 191
Reģ: 27.01.2020
Sabiedrības Dāma @ 28.12.2020 00:07

Piekrītu tavam katram vārdam , man bija viens tāds bijušais puisis, kas vēlejas no manis kaut kādas tur kulinārijas prasmes u.t.t nosodija manus pirkumus kurus starpcitu pirku par savu naudu bieži arī sūdzējas, ka visām meitenēm tikai vajagot naudu un visas esot m**** ar tādiem vīriešiem var tikai degradēties, iespiedās viens gadijums restorāna, kad pienāca rēķina apmaksa tas man skaidri un gaiši pasaka, ka man viss tas ir jāapmaksā es paņēmu somu un aizgāju, pats galvenais mani bija uzzaicinājis uz restorānu, bet par ēdienu protams man būtu jāmaksā, nu nē tas ir pretīgi no vīriešu puses.

Un tas , kuras izvelas tiktiea Ar “kaepiku pisejiem” parasti cikst vislaik kad aiii re,mans virieris man nevar to ne so...re ..neko neprek, neved nedava...aiii,ak es nabadzirte,zelojiet mani!
Ta ir psihologija... ja jau starta nostadi virieti kad busi upuris kuram krames virsu visu saucamo “drazu”..
Varu ka piemeru minert vinu savu ex kolegiti,kura tik loti cepas ka es 2x gad biju pabijusi Phuketaa(taizeme) un kanarijsalas... es esot “sasukajusi”😀😀😀😀😀😀 ...es ari solidi cilvekam pateicu “nu redzi, ka man pus gada laika paveicies, bet tev jau 10 gadus laulibas ,suka vai nesuka,nekur talak par baltic beach bijusi neesi”
Uzreiz apklusa un “nokapa” no manis😀🙏
28.12.2020 02:38 |
 
Reitings 874
Reģ: 27.07.2020
Nezinu, mana draudzene arī ceļoja vairākas reizes gadā, kad to varēja darīt, un par finansēm arī nekad nav čikstējusi. Un spēj novērtēt nemateriālo aspektu, ko es spēju viņai dot.
Te jau ir tā sāls. Ja sievietei jau no bērnības ir ieborēts, ka vīrietim pilnīgi viss ir jānodrošina un principā ir jādzīvo dēļ sievietes, protams, ka dzīvē saskaroties ar savādāku rīcību uzreiz sāksies problēmas un nesapratne "nu kā tā var". Ka vidējais vīrietis nemaz nepelna daudzkārt vairāk un ka vīrietim, kā izrādās, ir arī savas vēlmes un intereses, kur naudu tērēt.
Un tik daudz kas ir atkarīgs no ienākumu līmeņa. Tie paši 1000 un 400, ko te minēja, kas ir pat diezgan ticama Latvijas realitāte. Jā, tur vīrietis var uzņemties visus maksājumus, bet ar to naudu arī vienreiz gadā uz Dienvidaustrumāziju ne viens, ne otrs (kur nu vēl abi) nespēs aizbraukt, ja tas nebūs dzīves pašmērķis.
28.12.2020 09:38 |
 
Reitings 336
Reģ: 29.07.2020
no bērnības ir ieborēts, ka vīrietim pilnīgi viss ir jānodrošina un principā ir jādzīvo dēļ sievietes

Man bērnībā neviens neko neieborēja. Man pašai radās savi uzskati kā es vēlos dzīvot, kādu vīrieti blakus. Ja es redzu kādu piemēru, kas man nepatīk, tad kāpēc man pēc kā tāda būtu jātiecās? Tās sievietes, kuras pārsvarā pašas velk ģimeni, vai arī dala visu uz pusēm bieži vien radiem, draudzenēm sūdzas, cik viss ir sūdīgi, nepietiek naudas tam un tam, nejūtas sievišķīgi, jo bieži vien tādi uz pusēm dalītāji nevēlas arī negaidīti kādā parastā dienas sagādāt sievietei kādu patīkamu dāvanu, pārsteigumu, kaut gan teorētiski varētu pat vairāk atļauties nekā tas, kurš ikdienā iegulda vairāk līdzekļus ģimenes uzturēšanā.
28.12.2020 10:57 |
 
Reitings 554
Reģ: 15.02.2020
Nu ja vienam alga ir 1000 un otram 400, ja pa vidu vēl bērni. Tāda knapināšanās vien ir, diemžēl. Tagad viss maksā ļoti dārgi. Ja nav bērnu, tad vēl uz diviem 1400 ir tīri ok, bet paceļot nesanāks. Vispār nesaprotu, kas sieviet2m galvas nav, ka vairāk pa 400 izspiest nevar? Kaut kā kad sieviete pelna 400 neviens nešausminās, bet kad vīrietis 400, tad šausmas - gnīda, memļaks, diedelmanis.
Nedzīvojam alu laikā, kad vīrietis gāja medīt, bet sieva bērnus kopa (kuri negāja skolā pat), bet gan cauru diennakti auklēja.
A tagad vecis iedod naudu un nopirkt kaut kādua dekorus mājai skaitās atmoafēras uzturēšana. Smiekli nāk.
Piekrītu tām kuras saka, ka šī mājās tupēšana ir jānopelna ar inteliģenci, manierēm, nevis prasta mājsaimniece, kura vienkārši NEVAR labāku darbu dabūt.
28.12.2020 11:02 |
 
Reitings 874
Reģ: 27.07.2020
Mākoņmaliņa @ 28.12.2020 10:57

Man bērnībā neviens neko neieborēja. Man pašai radās savi uzskati kā es vēlos dzīvot, kādu vīrieti blakus. Ja es redzu kādu piemēru, kas man nepatīk, tad kāpēc man pēc kā tāda būtu jātiecās? Tās sievietes, kuras pārsvarā pašas velk ģimeni, vai arī dala visu uz pusēm bieži vien radiem, draudzenēm sūdzas, cik viss ir sūdīgi, nepietiek naudas tam un tam, nejūtas sievišķīgi, jo bieži vien tādi uz pusēm dalītāji nevēlas arī negaidīti kādā parastā dienas sagādāt sievietei kādu patīkamu dāvanu, pārsteigumu, kaut gan teorētiski varētu pat vairāk atļauties nekā tas, kurš ikdienā iegulda vairāk līdzekļus ģimenes uzturēšanā.

Ja tā nebūtu sabiedrībā izplatīta norma, ka vīrietim jāuztur sieviete, tad iespējams tik viegli nemaz uz to tu neaizdomātos. Un vīrieši uzņemas šo lomu arī bieži vien tikai tāpēc, ka sabiedrībā tā pieņemts. Vēl sabiedrībā ir pieņemts vīrietim par savām problēmām nerunāt, līdz ar to, tas, ka kādam šī situācija nemaz neapmierina, nemaz uz āru neiznāks. Un sabiedrības vērtējums cilvēkam ir nozīmīgs, tāpēc arī par katru cenu jācenšas pierādīt, ka esi "īsts vecis" vai "īsta sieviete".
Par sūdzēšanos - visdrīzāk tur problēma ir tāda, ka nauda pati par sevi ir maz. Mēs abi pelnam virs vidējā un par naudas trūkumu ne viens, ne otrs nesūdzamies.
Par dāvināšanu un cita veida iepriecināšanu - nedomāju, ka tur sakars vispār ir ar sievišķību. Katrs no mums labprāt saņemtu patīkamas dāvanas un pārsteigumus.
28.12.2020 12:07 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!