Finanses ģimenē

 
Reitings 204
Reģ: 21.03.2020
Sveikas, meitenes! Priecīgus svētkus! Par cik lielākā daļa no mums šeit ir anonīmas, gribēju uzdot jautājumu par to, ka dalāt finanses ar otro pusīti. Man ir draudzenes, kuras vispār nestrādā un draugi/vīri uztur, kamēr viņas glezno, dara savas lietas, tīra māju un taisa vakariņas vai arī vienkārši ir stāvoklī. Tad ir arī tādas draudzenes, kurām vīrietis pieprasa visu uz pusēm. Viena pat teica, ka draugs pēc makdonalda apmeklējuma nosauca viņai summu, kas jāatskaita. Un kad viņa nepiekrīt skaitīt pusi par veikala rēķinu, jo neēd tik daudz, tad viņai saka, ka tualetes papīru taču viņa lieto.. Jāatzīst, ka viņai tas puisis ir jauks cilvēks, arī diezgan turīgs, bet drausmīgi žēlo naudu. Man attiecības arī vairāk sliecas uz otro, maksājam rēķinus uz pusēm, man patīk tas, ka varu to apmaksāt, bet dažreiz liekas, ka kaut kas nav kārtībā, arī mēneša sākumā saņemu pieprasījumu par dzīvokli, viss cents centā. Kādi ir jūsu uzskati, pieredze, viedoklis par šo tēmu? Man šķiet, ka nauda vīriešiem piestāv un dod savā ziņā vīrišķīgumu, ka vari atļauties un parūpēties par savu otro pusi un vispār ģimeni, bet bieži redzu, ka mūsdienu vīrieši atšķiras. Vai esam kļuvušas pārāk vīrišķīgas? Vai arī 21.gs maksāt visu uz pusēm ir pilnīgi normāli, jo dzimumus vairs tā neatdalām?
25.12.2020 15:44 |
 
10 gadi
Reitings 49
Reģ: 29.01.2009
Lielāko daļu apmaksā vīrs, bet tas nenozīmē, ka visa mana alga paliek man vienkārši iztērēšanai vai sēdēšanai uz naudas maisa kā budzim. Mums ir liels kopīgs mērķis, tādēļ visu, kas paliek pāri no algām veltam tam. Bet šeit jau ir svarīgi kāds ir attiecību ilgums un statuss.
27.12.2020 10:02 |
 
Reitings 291
Reģ: 12.07.2015
Parasti gan novērojums ir tāds, ka mājās sēž un vīri uztur tās dāmas, kam vienkārši nebūtu, kur iet, t.i., nav nekādas karjeras vai mērķu. Es noteikti nesaku, ka tas ir slikti, katram jau primāri būtu jārūpējas, lai apmierina savs attiecību modelis, nevis jālasa pa forumiem "kā pareizi dalīt naudu".
Audzināt bērnu, ja vien tas nav zīdainis, nav pilna laika darbs, tieši tāpat kā mājsaimniecības uzturēšana. Ja ir villa ar 10 guļamistabām, tad būtu nu jābūt gana bagātiem, lai nolīgtu apkopēju :) bet visādi citādi mājās sēdētājas mani uzjautrina ar frāzi, ka tas ir pilna laika darbs.
Taču es arī uzskatu, ka vīrietim būtu jāpelna un jāuzņemas vairāk, lai nepieciešamības gadījumā ar viņa algu varētu dzīvot sieva ar bērniem vismaz noteiktu laiku.
Mēs nedalām neko uz pusēm, bet dabiski ir izveidojušās grupas, kurās kāds tērē vairāk. Draugam tās ir dzīvokļa izmaksas, automašīnu uzturēšana, degviela u.tml., man tas vairāk ir ēdiens un mājas lietiņas, jo es pārsvarā iepērkos. Tas, ka mans vīrietis pelna un attiecīgi tērē vairāk, ļauj man iekrāt naudu, ko vēlāk varam tērēt kaut vai arī kopīgām vajadzībām, jo tomēr neesam random individuāļi, bet ģimene. Es laikam nekad nepārtraukšu strādāt un pelnīt savu naudu, man patīk mans darbs, izaugsme darbā man sagādā prieku :)
27.12.2020 10:27 |
 
Reitings 291
Reģ: 12.07.2015
Kate1 @ 27.12.2020 10:02
Lielāko daļu apmaksā vīrs, bet tas nenozīmē, ka visa mana alga paliek man vienkārši iztērēšanai vai sēdēšanai uz naudas maisa kā budzim. Mums ir liels kopīgs mērķis, tādēļ visu, kas paliek pāri no algām veltam tam. Bet šeit jau ir svarīgi kāds ir attiecību ilgums un statuss.

Piekrītu par attiecību ilguma nozīmi - kad man bija 18 gadi, iestājos augstskolā, paralēli piestrādāju un tā laika draugs tieši tāpat, noteikti nevar runāt par prasību uzturēt mani, jo esmu sieviete :D Toties, kad cilvēki jau ir nobrieduši, nav vairs gluži pirmais darbiņš, var jau attiecīgi vairāk runāt par nākotni, ģimenes budžetu utt.
Vēl viens, manuprāt, svarīgs faktors ir tas, ka ne katra sieviete ir tā vērta, lai vīrietis gribētu investēt savu naudu viņā un ļaut viņai neko nedarīt. Ir jāspēj arī sniegt kaut ko pretī - ja ne bērnus un ģimeni, tad izcilu seksu, izglītotu sarunu biedru, ko nav kauns izvest satikties ar biznesa partneriem u.tml.
27.12.2020 10:32 |
 
Reitings 336
Reģ: 29.07.2020
Kas notiek ar ģimenēm ,kur pieņemts dalīt izdevumus precīzi uz pusēm un sieviete paliek bez darba, vai arī krīzes laikā atrod mazāk apmaksātu darbu nekā iepriekš? Vīrietis uzņemas lielāko daļu izdevumu, vai arī turpinās viss uz pusēm un lai sieviete vienalga kur atrod naudu saviem 50% izdevumiem?
Kā tādās ģimenēs dala izdevumus, ja piedzimst bērns?
Kādu īpašību dēļ sieviete izvēlas tādu vīrieti?
27.12.2020 13:07 |
 
Reitings 191
Reģ: 27.01.2020
Mākoņmaliņa @ 27.12.2020 13:07
Kas notiek ar ģimenēm ,kur pieņemts dalīt izdevumus precīzi uz pusēm un sieviete paliek bez darba, vai arī krīzes laikā atrod mazāk apmaksātu darbu nekā iepriekš? Vīrietis uzņemas lielāko daļu izdevumu, vai arī turpinās viss uz pusēm un lai sieviete vienalga kur atrod naudu saviem 50% izdevumiem?
Kā tādās ģimenēs dala izdevumus, ja piedzimst bērns?
Kādu īpašību dēļ sieviete izvēlas tādu vīrieti?

Tadi terpilas,jeb cieteji pa dzivi jaizvelas nav. Ja sieviete sevi noverte,vina velesies ar virieti lai butu labak ka bez vina bija ieprieks!
Mana skatijuma sieviete var piepirkt kaut kadus kraminjus majai,un sev apenes viss parejais ir jasedz vecim! Ja tas ir ista vecis! Karalis,kurs uz rokam nesas savu karslieni..beet ja jusu karalis.. pat dala mc kokolekta ceku,tad par ko ir runa? Piekritu...damas pasas izvelas kaud kadus tadus kas jau starta liek saprast ka nekada zelta dzislamar vinu nebus..nu tad tadiem jaaaka “visu gaisu”..
27.12.2020 13:43 |
 
Reitings 1844
Reģ: 02.03.2020
Mjau777 @ 27.12.2020 13:43

Tadi terpilas,jeb cieteji pa dzivi jaizvelas nav. Ja sieviete sevi noverte,vina velesies ar virieti lai butu labak ka bez vina bija ieprieks!
Mana skatijuma sieviete var piepirkt kaut kadus kraminjus majai,un sev apenes viss parejais ir jasedz vecim! Ja tas ir ista vecis! Karalis,kurs uz rokam nesas savu karslieni..beet ja jusu karalis.. pat dala mc kokolekta ceku,tad par ko ir runa? Piekritu...damas pasas izvelas kaud kadus tadus kas jau starta liek saprast ka nekada zelta dzislamar vinu nebus..nu tad tadiem jaaaka “visu gaisu”..

Kāds visu gaišu? Tu izklausies pēc aprēķinātājas. Jā, vīrietiem ir jāsedz šis tas, bet sievietei nav jāsēž vīrietim uz kakla, jo redz.. sieviete. Un ne visi tā var atļauties, kuri mīl viens otru, un nauda nekad nebūs pietiekams iegansts mīlai ar "visu gaišu.."
27.12.2020 13:51 |
 
Reitings 133
Reģ: 15.03.2020
Kamēr esam bez bērniem ,visu dalām uz pusēm. Viņš īri un elektrību, es pārtiku. Restorānos un citos izdevumos lielākoties maksā viņš. Ja viņam vajadzēs naudu iedošu , ja man vajadzēs , arī iedos un tas nav tikai desmitos eiro. Kad būšu stāvoklī tad viņš domās par finansēm. Viņš ir vīrietis un jau pašā sākumā teica, domās par finansēm.
27.12.2020 13:55 |
 
Reitings 1445
Reģ: 26.09.2017
Mjau777 @ 27.12.2020 13:43

Tadi terpilas,jeb cieteji pa dzivi jaizvelas nav. Ja sieviete sevi noverte,vina velesies ar virieti lai butu labak ka bez vina bija ieprieks!
Mana skatijuma sieviete var piepirkt kaut kadus kraminjus majai,un sev apenes viss parejais ir jasedz vecim! Ja tas ir ista vecis! Karalis,kurs uz rokam nesas savu karslieni..beet ja jusu karalis.. pat dala mc kokolekta ceku,tad par ko ir runa? Piekritu...damas pasas izvelas kaud kadus tadus kas jau starta liek saprast ka nekada zelta dzislamar vinu nebus..nu tad tadiem jaaaka “visu gaisu”..

Manuprāt, ļoti tukša dzīve. Nekādu pienākumu, nekādu atbildību. Pēc šāda tipa dzīves galvā ir liels tukšums, jo nav prasmju ko pielietot tālāk.
27.12.2020 14:24 |
 
Reitings 191
Reģ: 27.01.2020
Eksperte @ 27.12.2020 14:24

Manuprāt, ļoti tukša dzīve. Nekādu pienākumu, nekādu atbildību. Pēc šāda tipa dzīves galvā ir liels tukšums, jo nav prasmju ko pielietot tālāk.

Cmon,sieviete, turn on😅😅😅
Kur es mineju to ,ka pati nestradaju? 😀😀😀😀 pati braukaju ar savu auto,stradaju ,macos, rupejos
Par musu maaju ,un dari visadas interesantas lietas, un protams apcubinu savu labako virieti pasaule❤️
Jaa,loti tuksa dzive :D
27.12.2020 14:30 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3769
Reģ: 31.10.2010
ja var birdinat, bet tai pat laika jaskatas, cik virietis ir atbildigs,ja sieviete nevelejas stradat, tad tas tomer ir gimenes lemums, vai ne?

Pričom tur vīrietis atbildīgs? Vīrietis par sievieti nav atbildīgs. Sieviete ir pieaudzis cilvēks, kam pašai ir jādomā par savu nākotni. Vīrietis šodien ir blakus un rīt var vairs nebūt.
27.12.2020 14:34 |
 
Reitings 1445
Reģ: 26.09.2017
Mjau777 @ 27.12.2020 14:30

Cmon,sieviete, turn on???
Kur es mineju to ,ka pati nestradaju? ???? pati braukaju ar savu auto,stradaju ,macos, rupejos
Par musu maaju ,un dari visadas interesantas lietas, un protams apcubinu savu labako virieti pasaule❤️
Jaa,loti tuksa dzive :D

Šķiet, ka mums vienkārši ir dažādas uztveres par vārdu "dzīvot"
27.12.2020 14:43 |
 
Reitings 152
Reģ: 22.08.2015
Es zinu ģimenes, kur sieviete nestrādā, tikai ņemas ar bērniem pa māju. Bet tām sievietēm ir daudz bērnu, 6, 8, 10 bērni. Katru gadu dzemdē, visu laiku baro ar krūti. Bet ja ir 2 bērni, kas jau iet uz dārziņu vai skolu, ko var darīt mājās visu cauru dienu?
27.12.2020 15:09 |
 
Reitings 874
Reģ: 27.07.2020
Mākoņmaliņa @ 27.12.2020 13:07
Kas notiek ar ģimenēm ,kur pieņemts dalīt izdevumus precīzi uz pusēm un sieviete paliek bez darba, vai arī krīzes laikā atrod mazāk apmaksātu darbu nekā iepriekš? Vīrietis uzņemas lielāko daļu izdevumu, vai arī turpinās viss uz pusēm un lai sieviete vienalga kur atrod naudu saviem 50% izdevumiem?
Kā tādās ģimenēs dala izdevumus, ja piedzimst bērns?
Kādu īpašību dēļ sieviete izvēlas tādu vīrieti?

Nezinu par citiem, bet manā gadījumā tie skaitītos objektīvi izņēmumi, kad es varētu uzņemties lielākus izdevumus. Un, ja kaut kas notiek ar mani, tieši tāpat to varētu atļauties mana draudzene, ja tas būtu nepieciešams.
To, kāpēc mana draudzene ar mani ir kopā, gan būtu jāprasa viņai pašai. Bet nesen te bija diskusija par to, kāpēc sievietes ir kopā ar saviem vīriešiem. Tad vari pameklēt tās, kas dala uz pusēm, tajā diskusijā un kaut daļēji noskaidrot atbildi uz šo jautājumu.
27.12.2020 16:27 |
 
Reitings 874
Reģ: 27.07.2020
Eksperte @ 27.12.2020 14:43

Šķiet, ka mums vienkārši ir dažādas uztveres par vārdu "dzīvot"

Ticu, ka viņa dzīvo labi un ir laimīga, vismaz savā izpratnē. Un kāpēc lai nebūtu? Tomēr ir patīkami, ja kāds vai kāda atrisina visas kaitinošās ikdienas problēmas.
Bet tā runa par "īstiem večiem" nav nekāds arguments, tīri provokācija.
27.12.2020 16:30 |
 
Reitings 30
Reģ: 17.11.2020
Nozelojama pokemonu paaudze kura virietis prasa apmaksat pusi rekina. Launakajos murgos nevaru iedomatie sprasit sievietei naudu par pamata lietam.
27.12.2020 17:09 |
 
Reitings 1445
Reģ: 26.09.2017
Piekūns @ 27.12.2020 16:30

Ticu, ka viņa dzīvo labi un ir laimīga, vismaz savā izpratnē. Un kāpēc lai nebūtu? Tomēr ir patīkami, ja kāds vai kāda atrisina visas kaitinošās ikdienas problēmas.
Bet tā runa par "īstiem večiem" nav nekāds arguments, tīri provokācija.

Jā, jāpiekrīt tevis teiktajam..👍
27.12.2020 17:14 |
 
Reitings 30
Reģ: 17.11.2020
Piekuna draudzene noteikti ir resna un neglita neko lanaku nespej sameklet
27.12.2020 17:18 |
 
10 gadi
Reitings 2326
Reģ: 14.07.2011
Tikai jautāms- tās tavas mājās sēdētājas draudzenes, cik ilgi viņas tas vecis izturēs pirms atradīs citu sievieti (skaistāku un ar darbu) un patrieks, lai iet kur grib bez naudas?! Lielākā daļa vīriešu nevēlas nekādu mājās dienētāju, pat ja viņi saka, ka mājsaimnieces ir labas, tas nav uz ilgu laiku, realitāte ir pavisam cita- slinkas sievietes bez saviem personīgajiem ienākumiem mūsdienās neviens nerespektē.
27.12.2020 19:24 |
 
Reitings 874
Reģ: 27.07.2020
Valliks @ 27.12.2020 17:18
Piekuna draudzene noteikti ir resna un neglita neko lanaku nespej sameklet

Kāpēc gan? Ir daudz skaistu un citādi lielisku sieviešu, kuras ir pietiekami neatkarīgas un kurām "sponsors" nav kritiska dzīves nepieciešamība. Tai skaitā arī mana draudzene.
27.12.2020 20:36 |
 
Reitings 30
Reģ: 17.11.2020
Prasit sievietei pusi par paiku un dzivokli ir nozelojami. Sievietei sava nauda jaizmanto vinas pasas velmem. Bet pokemonu paaudza paliek pokemonu paaudze. Nemak un nevelas iepriecinat sievieti.
27.12.2020 20:43 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits