Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

ZPD

 
Reitings 2
Reģ: 09.01.2019
Hey,
Esmu gatava uzklausīt jebkādas interesējošās tēmas mūsdienās iekš psiholoğijas virziena.
Esmu 100% pārliecināta, ka gribu rakstīt psiholoğijā, bet par to tēmas domāšanu iet tā nedaudz škrobīgi.
Pašlaik kaut ko domāju starp "emocionālo mācīšanos jauniešu vidū" vai vispār gribēju rakstīt par "pašnāvībām Latvijā starp Eiropas valstīm", bet baigi šķita, ka tas varētu būt sarežģīti, jo īsti nav mērķa ko izvirzīt, varbūt kļūdos.
Būšu priecīga par katru komentāru!
07.10.2020 02:50 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Nebūs mazliet par nopietnu priekš vidusskolas ZPD? Labāk ņem kaut ko par krāsu psiholoģiju vai kaut ko vienkāršu.
Mērķi jau var izdomāt visām. Ja gribi par tām pašnāvībām tad mērķis ir analizēt pašnāvību skaitu datus Latvijā un lielākajās Eiropas savienības valstīs, salīdzināt tos un veikt secinājums.
Bet vienīgi vai jau tādus salīdzinājums nevar atrast EP mājaslapā vai Latvijas mājaslapas. Un tas nosaukums pašnāvības Latvijā starp Eiropas valstīm īsti nav labs nosaukums.
07.10.2020 07:08 |
 
Patīk
Reitings 395
Reģ: 28.03.2020
Ko iesaka potenciālais darba vadītājs?
07.10.2020 08:33 |
 
Reitings 30
Reģ: 16.09.2020
Es savu ZPD rakstīju par Placebo efektu- bija ārkārtīgi interesanti gan man pašai, gan skolotājiem. Veicām interesantus eksperimentus (placebo kafijas ar decaf un parasto kafiju :D )
Par pašnāvībām, man šķiet, nedaudz par smagu tēma. Kādam var būt sāpīgi to klausīties.
07.10.2020 11:18 |
 
10 gadi
Reitings 218
Reģ: 14.01.2012
Šobrīd aktuāla tēma varētu būt par mentālo veselību Covid-19 laikā. Vari papētīt kā vīruss to ir ietekmējis kopumā visai sabiedrībai un arī atsevišķi tiem, kam ilgstoši nācies būt karantīnā. Kā arī aprakstīt veidus, kā cilvēks šādos apstākļos var uzlabot savu mentālo veselību.
Vēl viena tēma, kas ir aktuāla vienmēr - izdegšanas sindroms.
08.10.2020 12:22 |
 
Reitings 226
Reģ: 19.01.2015
Nezinu neko daud par ZPD un to kādas tēmas tam būtu atbilstošas, bet no psiholoģijas ļoti plaša un interesanta tēma, kas nāk prātā, ir par uztveri. Īpaši par laika, telpas un kustību uztveri (uztvere, kas klasificējas pēc matērijas formas). Laika uztvere vispār ir viena crazy lieta 😄
08.10.2020 20:40 |
 
Reitings 122
Reģ: 08.07.2015
es rakstīju psiholoģijas virzienā par bailēm, fobijām. nevajag rakstīt par visām, var koncentrēties uz kādu konkrētu to iedalījumu, piem., sociālajām. pētīt, piemēram, sociālo trauksmi (anxiety) jauniešu vidū, tās aktualitāti, iemeslus tai, to kā tiek ar to galā, utt. var ļoti plaši uz to iziet. un tā ir aktuāla problēma ne tikai pasaulē, bet arī Latvijā.
09.10.2020 22:43 |
 
10 gadi
Reitings 141
Reģ: 25.12.2012
Es rakstīju par pirmo iespaidu un tā veidošanos. Bija interesanta tēma par ko lasīt un ko pētīt. :)
10.10.2020 14:57 |
 
Moderators
Reitings 3627
Reģ: 13.11.2016
Par pašnāvībām neiesaku rakstīt gluži vienkārši tādēļ, ka pašnāvību iemesli Latvijā netiek pētīti, uzskaitīti.
Latvija uz ES valstu kopējā fona izskatās ne visai spoži. Taču tu varētu izteikt vienīgi pieņēmumus, kādēļ tas tā ir.
Man gan ir aizdomas, kādēļ tas tā ir. Man ir daudzi pazīstami cilvēki policijā, kuru darbs ir saistīts arī ar pašnāvnieku "noformēšanu". Kaut kāda daļa no pašnāvniekiem esot smagi slimi cilvēki, piemēram, ar vēzi, vēl kaut kāda daļa ir psihiski slimi, neskaitot depresiju, jo depresīvi faktiski ir vairums no pašnāvniekiem. Taču par lielu daļu ir zināms, ka viņi ir "laimētavu" un ātro kredītu klienti. Tās arī ir lietas ar ko Latvija izceļas uz daudzu ES valstu fona - ar spēļu automātu zāļu un ātro kredītu vieglo un plašo pieejamību.
10.10.2020 19:42 |
 
Reitings 2
Reģ: 09.01.2019
Liels paldies visiem par komentāriem!
Personīgi man arī šķita, ka par pašnāvībām jau vien būtu grūti.
Nonācām pie kopsaucēja, ka rakstīšu par Darba atlikšanu uz vēlāku laiku jauniešu vidū. Varbūt šeit kāds ir jau pieredzējis zpd taisītājs un varētu ieteikt ar ko vispār vajadzētu sākt?
Saprotams, ka zpd nav nekas sarežģīts un nevajag pārspīlēt, bet lai man pašai arī būtu savs viedoklis ko izteikt, kad aizeju pie darba vadītāja un viss nepaliek uz viņa pleciem. 😀
12.10.2020 10:00 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Tev būs literatūras avoti par šādu tēmu?
Kad es taisīju ZPD pirmais ar ko sāku bija hipotēze, mērķis, darba uzdevumi. Tad meklēju lit.avotus. Pēc tam kad iepazinu tēmu uzrakstīju ievadu. un tad sāku pētniecisko daļu.
12.10.2020 10:51 |
 
Reitings 226
Reģ: 19.01.2015
Literatūras avotus vienmēr var atrast, tikai vai tēmas autore zin, kur un kā meklēt?
12.10.2020 16:32 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits