Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Juridisks jautājums

 
Reitings 1064
Reģ: 15.06.2016
Sveiki, man te būs tāds neliels juridisks jautājums tiem, kas pārzina likumu:
ja es apprecos un kādu laiku pēc apprecēšanas man tiks kaut kāds mantojums, vai tas uzskatīsies, kā kopmanta?
Piemēram, es apprecējos un man kāds ģimenē nomirst. Vai mans mantojums būs uzskatīts, kā kopmanta, vai arī tas paliks mans pat arī šķiršanas gadījumā?
09.07.2020 11:28 |
 
Reitings 90
Reģ: 11.04.2020
Jātaisa dokuments par mantas šķirstību pie jurista, pretējā gadījumā, ja šķirsies, tad 1/2 paliks vīram.
Kaut gan paziņa pirka māju nesen, un zemesgrāmatā varēja norādīt, ka viņš ir vienīgais īpašnieks un sievai uz to nav tiesības.
09.07.2020 11:31 |
 
Reitings 199
Reģ: 23.12.2017
Mantojums nebūs laulāto kopīga manta, tas ir, jusu laulātajam uz to nebūs tiesību, jo katra laulātā atsevišķa manta ir manta, ko viens laulātais ir ieguvis bez atlīdzības laulības laikā. Mantojums tiek iegūts bez atlīdzības, tātad tā ir Jūsu atsevišķa manta.
09.07.2020 12:27 |
 
Reitings 2746
Reģ: 03.02.2015
Nesen kā reiz laulāto mantas dalīšanā bija judikatūras maiņa un tagad ir jāpierāda gan kopīgas mantas statuss, gan atsevišķas mantas statuss neatkarīgi no ieraksta zemesgrāmatā.
Savukārt, mantota manta, tāpat kā dāvinājums, kas iegūti bez atlīdzības ir laulātā atsevišķa manta. Šajā gadījumā otrs laulātais var prasīt kompensēt līdzekļus ko ir ieguldījis atsevišķajā mantā.
09.07.2020 12:40 |
 
Reitings 1064
Reģ: 15.06.2016
besame @ 09.07.2020 12:40
Nesen kā reiz laulāto mantas dalīšanā bija judikatūras maiņa un tagad ir jāpierāda gan kopīgas mantas statuss, gan atsevišķas mantas statuss neatkarīgi no ieraksta zemesgrāmatā.
Savukārt, mantota manta, tāpat kā dāvinājums, kas iegūti bez atlīdzības ir laulātā atsevišķa manta. Šajā gadījumā otrs laulātais var prasīt kompensēt līdzekļus ko ir ieguldījis atsevišķajā mantā.

Kā var pieradīt, ka manta ir mantojums? ? Piemēram, tēvam vai mātei ir vienīgais dēls vai meita. Viņš (viņa) nomirst, bet neatstāj pēc sevis nekādu testamentu. Zinu, ka pēc likuma viņu īpašums automātiski pāriet pie vienīga palikuša bērna. Kā tas bērns nepieciešamības gadījumā var pierādīt, ka tas ir viņa mantojums?
09.07.2020 19:58 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits