Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pārāk kontrolējoši vecāki - māte

 
Reitings 358
Reģ: 07.07.2020
Reģistrējos te lai meklētu kādu ieteikumu, jo pamanīju, ka te par dažādām tēmām tiek runāts...
Varbūt kādam liksies amizanti un bērniniskigi si problema..
Tātad. Situācija sekojoša...
Esmu 18 gadus jauna meitene, drīz jau būs 19 gadi... Tikko pabeigusi skolu.
Mūždien esmu tikusi kontrolēta(galvenokārt no mātes puses). Vienmer tiku iztaujāta kur iešu, ar ko, cik ilgi nebūšu mājas utml. Tusēties gandrīz negāju šī iemesla dēļ. Reizēm vecākiem meloju, ka braucu pie draudzenēm pa nakti, bet pati tusēju. Tās bija tās dažas retās reizes, kas varēju “uzdzīvot”. Mācījusies esmu labi, vecākiem kauns nav bijis, nesmēķēju. Alkoholu esmu mēģinsjusi, bet tas mani īpaš neaizrauj. Draugu lokā reizēm iedzeru kompānijas pēc vai kādos svētkos, b bet arī tad, kad iedzeru ar draugiem nestāstu màtei, jo bail no reakcijas, jo tāpat mūždien tieku kontrolēta...
Humoram , iestarpināšu, ka reiz, kad man bija kādi 14 vai 15 gadi un sāka augt apmatojums, es nopirku vienreiz lietojamos skuvelus un noslēptu dzili galdā... atnākot no skolas māte sagaidīja ar jautājumiem priekškam, ko man skūt tik agrā vecumā utml. Protams, tagad atskatoties - vsrbūt nevajadzēja, bet ar māti bekas nav bijusas labāko draudzeņu attiecibas... toreiz mani aizskāra tas, ka pa manām mantām jaucas, jo tomēr tas bija dziļi nolikts... un es sapsihojos savos tīņu gados un pateicu, ka ja mamma jauksies pa manām mantām, tad es sākšu pilnīgi visas vinas somas un mantas pārcilāt.... tagad it kā ar personīgo lietu okšķerēdsnu problēmu nwv(cerams)
Bet vēljoprojām ir pārāksargājosa acs...
burtiski pāris dienas atpakaļ situācija... ar draugiem(tā iegājies, ka mamma viņus nezina, jo iepazinos es kādos sagatavošanas kursos studijām ar siem puisiem) runājām, ka vajadzētu satikties vasarā... viņi ierosināja tripiņu uz Igauniju, uz 4 dienām... jā, es šajā kompānijā esmu vienīgā meitene, bet kompānija nav liela - 3 cilvēki.
Es pateicu beidzot mammai visu kā ir. Neizgudrojot, ka braukšu pie draudzenēm(kas pat nebūtu ticami, ka uz tik ilgu laiku, + zvanot redzetu, ka arzemem zvana), pateicu taisnibu, ka ar draugiem domājam braukt tripina. Vina sāka manuprāt pilnigi nevajadzīgi pārmest, ka pabdemija vēl nav beigusies un pa ārzemēm celot nevajag, ka bez pieaugušajiem braukt nevajag, jo neesam nemaz tik lieli un beigas kaut ko, ka vieniga meitene puisu kompanija skan divaini un nevajag but tik lētticîgai.
Es atvainojos, bet tas man liekas tīrākais marazms, kāpēc man nevar būt draugi - puiši, ar ko aizbraukt tripiņā?! Kāpēc jāmekle vispasaules attaisnojumi... Igaunija nav vīrusa epicentrs...
Es nezinu ko darit, braukt tāpat, ignorējot mammu? Nebraukt un ceret, ka uzsākot studijas un dzīvojot vienai viss nokārtosies?
Es tiesam milu vecakus un vini man daudz ir palīdzējusi, bet si kontrole “ēd” mani nost. Es nevaru draugiem pateikt, ka klausu mammai un tà mann nelauj, melot ari jutos neerti..
07.07.2020 15:55 |
 
Reitings 81
Reģ: 26.06.2020
Esi pietiekamā vecumā, lai sāktu savu dzīvi - atsevišķi no vecākiem.
Visas problēmas atkritīs :)
07.07.2020 16:08 |
 
Reitings 86
Reģ: 24.06.2018
Es tevi ļoti labi saprotu. Man bija/ ir līdzīga situācija. Tās ir vairāk tavas mammas bailes par konkrēto situāciju un kas varētu notikt. Bet domāju, ka tev pašai ir galva uz pleciem un vari izlemt, ko un kā darīt. Kad sāku rīkoties tā, ka mamma negrib, sapratu, ka nemaz tik traki nav, jo galu galā tā ir mana dzīve un man viņa jādzīvo, nevis mammai. Tādēļ iesaku tik daudz neklausīties šādos viņas tekstos..Drīzāk paskaidrot, ka viņa var tev uzticēties un tā, un ka neesi vairs maza meitene.
07.07.2020 16:09 |
 
Reitings 686
Reģ: 06.02.2016
Man vienmer licies, kamer zem vecaku jumta un par iri nemaksa. Vecaku noteikumi, pat ja 25 gadi.
07.07.2020 16:13 |
 
Reitings 1071
Reģ: 22.07.2014
Var jau saprast arī tavu mammu - tu un trīs puiši, kurus viņa nezina un ceļojums uz ārvalstīm. BET tu esi pilngadīga, pašai galva uz pleciem un jādomā, ko un kā darīt, to nevajadzētu mammai noteikt. Varbūt vari pirms brauciena mammu iepazīstināt ar saviem draugiem? Varbūt vēl kādu draudzeni līdzi paņemt? :)
07.07.2020 16:24 |
 
Reitings 27
Reģ: 24.05.2020
Māti visticamāk nepārmācīsi, tāpēc strādā pie tā, lai pēc iespējas drīzāk varētu uzsākt savu patstāvīgo dzīvi. Kāds pusslodzes darbs līdzās studijām, un īres nauda istabai dzīvoklī ar vēl dažām meitenēm sanāks.
Gribēju tikai pateikt, ka viņas uztraukums par braucienu uz Igauniju ar trim džekiem nav pavisam bez iemesla. Saprotu, ka tie ir visai jauni draugi tev. Esi prātīga, izvērtē, cik labi pazīsti tos cilvēkus un vai patiešām vari viņiem uzticēties. Pilna pasaule ar visādiem neliešiem.
07.07.2020 16:30 |
 
Reitings 603
Reģ: 24.10.2013
Funny @ 07.07.2020 16:13
Man vienmer licies, kamer zem vecaku jumta un par iri nemaksa. Vecaku noteikumi, pat ja 25 gadi.

Mana gadījumā, mani kontrolēja, kad jau dzīvoju un strādāju atsevišķi. Īrēju dzīvokli 70km tālāk no vecakiem(pilsētā), strādāju un pati 100%sevi izturēju, bet vienalga regulāri zvanīja, lai pārbaudītu, ko daru. Regulāri brīvdienu rītos bija klāt ar stulbiem tekstiem, ka izskatos neizgulejusies, noteikti visu nakti tusejusi.
Kad dzīvoju ar vecākiem, tad vispār bija traki, nekad neko nedrīkstēju, skola un mājas. Par iziešanu meloju tāpat kaa tēmas autore, jo godīgi pateikt neko nevarēju. Kad bija 16gadi, mātei bija uznākuši melnie un nopirka man grūtniecības testu. Toreiz biju ļoti aizvainota, jo man tajā laikā pat intīmās attiecības nebija bijušas.
Drīz būs 28,dzivoju atsevišķi ar draugu un kontrolē vēljoprojam. Viņa zina, ka mums tas nepatīk un tāpat neko par savu privāto dzīvi nestāstam, bet viņai tas netraucē. Tāpat vienmēr izprasta cik pelnam, ko pērkam, kur braucam. Arī mācīt, kas un kaa jādara.
07.07.2020 16:34 |
 
Patīk
Reitings 395
Reģ: 28.03.2020
Es ieteiktu sākt mammu pamazām radināt pie fakta, ka esi pieaudzis un patstāvīgs cilvēks. Netaisi sūdus, uzraksti viņai pāris sms dienā, kur esi, bet arī nepārspīlē - nu, būs viņai agri vai vēlu jāsaprot, ka tev ir pienācis laiks krist ārā no ģimenes ligzdas.
Māti visticamāk nepārmācīsi, tāpēc strādā pie tā, lai pēc iespējas drīzāk varētu uzsākt savu patstāvīgo dzīvi. Kāds pusslodzes darbs līdzās studijām, un īres nauda istabai dzīvoklī ar vēl dažām meitenēm sanāks.

Šis arī nav peļams padoms. :)
07.07.2020 16:39 |
 
Reitings 358
Reģ: 07.07.2020
Funny @ 07.07.2020 16:13
Man vienmer licies, kamer zem vecaku jumta un par iri nemaksa. Vecaku noteikumi, pat ja 25 gadi.

Pieņemsim. Bet ko teikt, ko melot šiem draugiem? Man ir 18, bet mamma aizliedz...? Vai ks man tad plāni, bet nekas nav akmenī iekalts, datumus var pielàgot...
Paldies par viedokli :)
Bet man liekas, ka mani sapratīs tikai tie, kuri ir izjutuši šādu dzîvi. Man mūždien bija jāmeklē attaisnojumi, lai tiktu “baudīt” dzīvi. Labi, kamēr biju nepingadīga es sapratu, ka tadi ierobežojumi, lai nesavāru ziepes. Varbūt, ka labi, ka tā. Vismaz sevi tagad uzskatu par sakarigu meiteni, ar nakotnes plāniem... bet nu dzīvi pabaudīt arī gribas, nevis tikai paklacoties pie tējas krūzes
07.07.2020 16:41 |
 
Reitings 358
Reģ: 07.07.2020
dieviets @ 07.07.2020 16:30
Māti visticamāk nepārmācīsi, tāpēc strādā pie tā, lai pēc iespējas drīzāk varētu uzsākt savu patstāvīgo dzīvi. Kāds pusslodzes darbs līdzās studijām, un īres nauda istabai dzīvoklī ar vēl dažām meitenēm sanāks.
Gribēju tikai pateikt, ka viņas uztraukums par braucienu uz Igauniju ar trim džekiem nav pavisam bez iemesla. Saprotu, ka tie ir visai jauni draugi tev. Esi prātīga, izvērtē, cik labi pazīsti tos cilvēkus un vai patiešām vari viņiem uzticēties. Pilna pasaule ar visādiem neliešiem.

Par šo arī domāju....
Es saprotu, ka iespējams man jauniba smaksimālisms un vilina piedzîvojumi, saprotu ka es vinus pazīstu vien pusgadu(?).... varētu šo reizi izlaist un tad, uzsākot studijas cerēt, ka kaut kas mainīsies, pašai būt kategroriskākai un vairs neatskaitīties par visu...
Bet tad rodas jauna problēma - ko teikt? Neilgi pirms plānota piedzīvojumā atvainoties, uzrakstît, ka nesanāks? Teikt kā ir, ka es nepazīsty jūs pietiekami ilgi un mate nav ipasi sajusma, ka citreiz?
Man nepatīk uzmest cilvēkiem.... liekas, ka melojot pazaudēšu tikai visus draugus, bet teikt, ka man 18 gadus vecai meitenei aizliedz braukt... liekas, ka nesapratis..
Paldies par viedokli!
07.07.2020 16:56 |
 
Reitings 603
Reģ: 24.10.2013
Meitenex @ 07.07.2020 16:41

Pieņemsim. Bet ko teikt, ko melot šiem draugiem? Man ir 18, bet mamma aizliedz...? Vai ks man tad plāni, bet nekas nav akmenī iekalts, datumus var pielàgot...
Paldies par viedokli :)
Bet man liekas, ka mani sapratīs tikai tie, kuri ir izjutuši šādu dzîvi. Man mūždien bija jāmeklē attaisnojumi, lai tiktu “baudīt” dzīvi. Labi, kamēr biju nepingadīga es sapratu, ka tadi ierobežojumi, lai nesavāru ziepes. Varbūt, ka labi, ka tā. Vismaz sevi tagad uzskatu par sakarigu meiteni, ar nakotnes plāniem... bet nu dzīvi pabaudīt arī gribas, nevis tikai paklacoties pie tējas krūzes

Un pat ļoti labi saprotu!
Manai jaunākajai māsai arī viss bija aizliegts. Viņai bija 18,kad vēl dzīvoja ar vecākiem un brīdī, kad atkal māte atkal pārmeta viņa vienkārši pateica visu, ko domā. Ka viņa varēja tāpat kaa citas klasesbiedrenes sākt dzert jau 8 klasē, aiz stūriem pīpēt un laist ar čaļiem, nedod dievs vēl stāvoklī palikt, bet viņa neko no to nedarīja,tad par ko tik liela neuzticība..
Es noteikti nebūtu tik stingra, jo redzētais rāda, ka Ļoti daudz meitenes, kam nekad nekas netika ļauts, pieaugot paliek par vieglas uzvedības ma***... Ja māte māk tikai aizliegt, nevis iemācīt, tad bieži panāk pretējo.
Strādāju ar meiteni, 24g tolaik viņai bija. Uzaugusi stingrā mātes kontrolē. Nebija viņai ne draudzenes, ne drauga un protams nevainīga. Sākot strādāt ar mums parādījās interesē brīvdienas atpūsties, tikt ārā no mājām. Tas kaa viņa uzvedās, bija vienkārši šausmīgi, dzēra bez mēra, karājas kaklā jebkuram,uz darbu bieži neieradās, jo kaut kur dzēra,nelaida garām nevienu iespēju ar kādu pārgulēt.
07.07.2020 17:05 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3681
Reģ: 31.10.2010
Bet tad rodas jauna problēma - ko teikt?

Jebko. Saki, ka nejūties labi, visādi vīrusi var vienas dienas laikā piemesties. Tam neviens neko pretī nevar pateikt, slimu cilvēku apkārt pa pasauli nevazās.
Un tava māte izklausās ļoti līdzīga manējai. Iespējams, tas ir galvenais iemesls kāpēc man ar viņu nekad nav bijušas labas attiecības un manu uzticību viņa pazaudēja jau tad, ka biju bērns. Pārlieku stingra kontrole pie laba nenoved.
Bet tai pašā laikā paturi prātā, ka lai gan tev varbūt šķiet, ka esi pavisam pieaugusi, tev tomēr vēl ir tikai 18 gadi. Šajā vecumā cilvēks bieži vien tikai likumīgi skaitās pieaugušais.
07.07.2020 17:08 |
 
Reitings 1445
Reģ: 26.09.2017
Man ari ar māti nekad nav bijušas labas atiecības. Kļuvu ātri pieaugusi, strādāt sāku jau 18 gados, pilnībā nespēju sevi uzturēt tāpēc dzīvoju pie vecākiem. Protams, ka no mātes puses kontrole, bet ne tik padziļinātā veidā kā autorei. Savukārt to ļoti labi kompensēja citi nelāgi ieradumi un rakstura mīnusi.
Domāju, ka esi pietiekamā vecumā lai dzīvotu pilnvērtīgu dzīvi. Ej uz darbu, strādā, pelni naudu. Lai gan viss ir atkarīgs no savstarpējām attiecībām arī bez tava finansiālā pienesuma. Piemēram es mammai kļuvu dikti mīļš bērns tieši tad, kad noliku tiesības. Sākumā pat negribēju teikt, ka eju autoskolā,taču reiz sarunas laikā sanāca temats par likumiem uz ceļa un tā arī viņa saprata ka lieku tiesības. Tas arī bija tas brīdis kad izteikti manīju tādu kā tirināšanos man apkārt. Pēkšņa uzmanība, zvani, interese. Respektīvi sava veida labuma gūšana.
Īsāk sakot iesaku tev izvākties no vecāku mājām un dzīvot patstāvīgi. Nevienam neviens nav jāpāraudzina. Tu esi tas kas tu esi un viņa arī.
07.07.2020 17:23 |
 
Reitings 331
Reģ: 15.11.2019
18 gadi ir daudz. Tev ir jāizlemj vai dzīvosi vecāku aizbildniecībā vai savu patstāvīgu dzīvi.
Es aizgāju no mājām 19 gadu vecumā. Nebija viegli, bet bija sava dzīve par kuru atļauja nebija jāprasa.
P.S. Ar 3 džekiem toč nebrauktu uz Igauniju. Džeki ir džeki, viņi tāpat vien ar meitenēm nedraudzējas...nesaku, ka viņiem ir ļauni nodomi, bet situācijas mēdz būt dažādas.
P.P.S. Tev nevienam nav jāattaisnojas par saviem lēmumiem un dzīves apstākļiem vai vēl sliktāk-jāizjūt kauns. Ja nolemsi nebraukt, tad nebrauc, kāda viņiem daļa...
07.07.2020 17:34 |
 
Patīk
Reitings 1739
Reģ: 24.05.2019
Saprotu, kas ir pārmērīga mātes kontrole, bet to tripu ar gandrīz svešiem džekiem es arī neļautu. Saprastu vēl ar bērnības draugiem, bet ne ar šitādiem.
Mana ome vispār neļāva taisīt istabas durvis ciet un varēja ievelties iekšā jebkurā mirklī, arī kad pie manis ciemos bija mans puisis. Varēja sēdēt aiz sienas un klausīties visu, ko runājam, pēc tam lepni man par to paziņot. Lieki teikt, ka viņa pati kļuva par vientuļo māti, jo viņas vecāki neļāva viņai braukt prom, lai apprecētos, un kontrolēja arī manu mammu tā, ka pa maz nelikās.
Tikai dzīvošana atsevišķi to var atrisināt.
07.07.2020 17:35 |
 
Reitings 171
Reģ: 13.05.2020
Maxxxiii @ 07.07.2020 17:05

Un pat ļoti labi saprotu!
Manai jaunākajai māsai arī viss bija aizliegts. Viņai bija 18,kad vēl dzīvoja ar vecākiem un brīdī, kad atkal māte atkal pārmeta viņa vienkārši pateica visu, ko domā. Ka viņa varēja tāpat kaa citas klasesbiedrenes sākt dzert jau 8 klasē, aiz stūriem pīpēt un laist ar čaļiem, nedod dievs vēl stāvoklī palikt, bet viņa neko no to nedarīja,tad par ko tik liela neuzticība..
Es noteikti nebūtu tik stingra, jo redzētais rāda, ka Ļoti daudz meitenes, kam nekad nekas netika ļauts, pieaugot paliek par vieglas uzvedības ma***... Ja māte māk tikai aizliegt, nevis iemācīt, tad bieži panāk pretējo.
Strādāju ar meiteni, 24g tolaik viņai bija. Uzaugusi stingrā mātes kontrolē. Nebija viņai ne draudzenes, ne drauga un protams nevainīga. Sākot strādāt ar mums parādījās interesē brīvdienas atpūsties, tikt ārā no mājām. Tas kaa viņa uzvedās, bija vienkārši šausmīgi, dzēra bez mēra, karājas kaklā jebkuram,uz darbu bieži neieradās, jo kaut kur dzēra,nelaida garām nevienu iespēju ar kādu pārgulēt.

Šim es varu reāli piekrist! Arī zinu meiteni, kurai skolas laikā viss tika aizliegts, alkoholu pirmo reizi pagaršoja 18 gados un tagad, kad studē citā pilsētā un nav 24/7 vecāku uzraudzība, dzerstās un pārguļ ar katru, kurš klubā kokčiņu uzsauc. ?
07.07.2020 18:10 |
 
Reitings 171
Reģ: 13.05.2020
Par tiem skuvekļiem gan tik skumīgi un stulbi. Kāpēc lai 14-15 gados nevarētu skūties. Nedaudz ķerta mamma Tev :D Pilnīgi žēl Tevis palika :(
07.07.2020 18:16 |
 
Reitings 169
Reģ: 20.06.2015
Lasu un liekas, ka gandrīz par savu mammu to lasu.
Arī mūždien bijusi kontrole, bet viņa pati to noliedz. Saka, ka tā neesot, kaut gan tiklīdz izgāju no mājas ārā, uzreiz zvanīja/rakstīja jautāja, cikos būšu utt. Arī esmu melojusi, kur atrodos, lai tikai varētu paballēties.
Tagad 20gadi dzīvoju pie vecākiem vēl, bet strādāju. Kontrole ir mazāka, bet, manuprāt, tāpat par daudz kontrolē mani...
bet no šī esmu iemācījusies ticami melot ;D agrāk tas bija jādara bieži, lai neiekultos nepatikšanās (p.s zinu ka melot nav labi)
07.07.2020 18:47 |
 
Reitings 181
Reģ: 14.05.2020
Cik labi tu tos puišus pazīsti? Cik sen, cik tikšanās, kas viņi patiesībā ir utt. Es pat pati būtu uzmanīga, jo baigi forša doma neizklausās. Un arī pret covid daudziem ir dažāda attieksme, varbūt tava mamma ir no tiem, kuri lasa ziņas, skaitļus un par to uztraucas. Tas par konkrēto braucienu. Atteikt var jebkā.
Kas attiecas uz kontroli, man (MAN) vienmēr ir bijis normāli pateikt, kur eju, ar ko un cik ilgi. Protams, var satikties un plāns mainās, bet nu idejiski informēt ir pat tieši labi. Bet nu to varbūt saprot tik ar gadiem. Ja esi tik liela un patstāvīga, pelni pati naudu un maksā par visiem saviem izdevumiem, jo pagaidām tur 18, 19 vai 21 gads nav īsti starpības, jo gala kapitāls ir vienāds.
07.07.2020 19:06 |
 
Reitings 358
Reģ: 07.07.2020
AuhorX @ 07.07.2020 18:47
Lasu un liekas, ka gandrīz par savu mammu to lasu.
Arī mūždien bijusi kontrole, bet viņa pati to noliedz. Saka, ka tā neesot, kaut gan tiklīdz izgāju no mājas ārā, uzreiz zvanīja/rakstīja jautāja, cikos būšu utt. Arī esmu melojusi, kur atrodos, lai tikai varētu paballēties.
Tagad 20gadi dzīvoju pie vecākiem vēl, bet strādāju. Kontrole ir mazāka, bet, manuprāt, tāpat par daudz kontrolē mani...
bet no šī esmu iemācījusies ticami melot ;D agrāk tas bija jādara bieži, lai neiekultos nepatikšanās (p.s zinu ka melot nav labi)

par to melot, es arī iemācījos ticami melot :D
Atceros kā reiz, kādā ballītē, kad uzrakstīju mammai, ka viss ok, iesim gulēt(melojot, ka pie draudzenes) viņa izdomāja atzvanīt un es tad gāju uz virtuvi, durvis aiztaisījusi un cerēju, ka neviens te neienāks un nedzirdēs mūziku un cilvēku runāšanu....
vienīgais bēgusi gan neesmu paslepus, daudzdzīvokļu mājas augšējie stāvi nav tam diez ko pateicīgi..
07.07.2020 19:08 |
 
Reitings 181
Reģ: 14.05.2020
Meitenex @ 07.07.2020 19:08

par to melot, es arī iemācījos ticami melot :D
Atceros kā reiz, kādā ballītē, kad uzrakstīju mammai, ka viss ok, iesim gulēt(melojot, ka pie draudzenes) viņa izdomāja atzvanīt un es tad gāju uz virtuvi, durvis aiztaisījusi un cerēju, ka neviens te neienāks un nedzirdēs mūziku un cilvēku runāšanu....
vienīgais bēgusi gan neesmu paslepus, daudzdzīvokļu mājas augšējie stāvi nav tam diez ko pateicīgi..

Un vēl domā par bēgšanu no mājām uz ballītēm. :D Jaaa, pieaugušuma rādītājs. Un otrs variants, skaidro mammai un pamazām kaut kur dodies, lai aprod. To jau varēji vairākus gadus darīt, kamēr neesi atkarīga dzīvē tikai no sevis.
07.07.2020 19:10 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (3)