Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Magnētiskā rezonanse

 
Reitings 11
Reģ: 13.05.2020
Labdien. Lūdzu sakiet, vai kāda ir bijusi uz šo izmeklējumu patversmes ielā sarkandaugavā? Tur visātrāk ir iespējams tikt uz pārbaudi par valsts maksu. Citās vietās ir mēnešiem jāgaida, bet nesaprotu kā var tikt tajā vietā tik ātri. Vai tur ir labi speciālisti? Un vai ir jēgas taisīt patversmes ielā magnētisko? Vai nebūs veltīgi?
20.05.2020 14:27 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Magnētiskās rezonanses iznākums nav atkarīgs no cilvēka bet no aparatūras.
Jaunāki, dārgāki aparāti nozīmē labāku skaidrāku izmeklējuma bildi.
Iespējams Sarkandaugavā ir mazāk cilvēku , jo tas ir nostāk no centra, tālu jābrauc no citiem rajoniem.
Iespējams iedeva jaunas kvotas un tāpēc tur ir iespējams tikt ātrāk nekā citur.
20.05.2020 15:48 |
 
10 gadi
Reitings 904
Reģ: 09.11.2009
Esmu 1x mūžā veikusi šo procedūru un tieši tur. Tiesa, man nebija skatāms nekas nopietns un īsti neskatījos atsauksmes vai ko tādu. Bet viss bija ok vizītes laikā un izmeklējuma aprakstu.
Ļoti iespējams, ka nav vnk vēl izveidojusies rinda. Es aprīļa sākumā zvanīju viņiem uz citu procedūru, bet teica, ka nepieņem pierakstus sakarā ar vīrusu. Varbūt nesen atsākuši pilnu darbību un cilvēki nav pieteikušies daudz.
20.05.2020 16:40 |
 
Reitings 11
Reģ: 13.05.2020
keegan @ 20.05.2020 16:40
Esmu 1x mūžā veikusi šo procedūru un tieši tur. Tiesa, man nebija skatāms nekas nopietns un īsti neskatījos atsauksmes vai ko tādu. Bet viss bija ok vizītes laikā un izmeklējuma aprakstu.
Ļoti iespējams, ka nav vnk vēl izveidojusies rinda. Es aprīļa sākumā zvanīju viņiem uz citu procedūru, bet teica, ka nepieņem pierakstus sakarā ar vīrusu. Varbūt nesen atsākuši pilnu darbību un cilvēki nav pieteikušies daudz.
Vai tu veici ar kontrasta vielu vai bez? Un vai var uz nopietnāku izmeklējumu iztikt bez kontrasta vielas?
Esmu lasījusi, ka kontrasta viela ietekmē nieres. ?
20.05.2020 17:21 |
 
Reitings 10
Reģ: 10.06.2017
Kā jau augstāk minēja, varbūt ir iedotas kvotas, līdz ar to tā rinda pagaidām nav liela. Esmu veikusi vairākkārtīgi tur MR, noteikti iesaku. Radiologu asistentes bija jaukas, aprakstīja arī divi dažādi speciālisti, viss bija ok. Cik esmu izčekojusi, daudzi no viņiem strādā tādās klīnikās kā ARS, Stradiņos, tā kā noteikti nav ko baidīties! Ā un + tur telpas moderni izremontētas, bija patīkami uzturēties tur.
20.05.2020 17:27 |
 
10 gadi
Reitings 904
Reģ: 09.11.2009
Es veicu bez kontrastvielas. Tā kā par to nemācēšu teikt.
20.05.2020 17:46 |
 
Reitings 6676
Reģ: 07.02.2009
Jautājums, kam ( kurai ķermeņa daļai, kāds iemesls) tev jāveic rezonanse? No tā atkarīgs vai jega meklēt labāko aparātu LV, vai pietiks ar jebkuru, lai saprastu problēmu.
20.05.2020 17:56 |
 
Reitings 11
Reģ: 13.05.2020
watchingandtalking @ 20.05.2020 17:56
Jautājums, kam ( kurai ķermeņa daļai, kāds iemesls) tev jāveic rezonanse? No tā atkarīgs vai jega meklēt labāko aparātu LV, vai pietiks ar jebkuru, lai saprastu problēmu.
Man ir nepieciešams galvai un neirologs nenorādīja vai ir vajadzīga kontrasta viela vai nē, bet es vēlos vismaz izslēgt to sliktāko no domām, jo galva ir jau ilgāku laiku ne tāda kā agrāk. Reizēm no rīta uznāk stiprākas spiedošas sajūtas pierē un tad atkal spiež uz denińiem līdz vakaram un tā dēl tik daudz darbi tiek nepadarīti, jo nav koncentrēšanās.
20.05.2020 18:07 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Man ir nepieciešams galvai un neirologs nenorādīja vai ir vajadzīga kontrasta viela vai nē, bet es vēlos vismaz izslēgt to sliktāko no domām, jo galva ir jau ilgāku laiku ne tāda kā agrāk

Ja būtu ar kontrastvielu tad tas vienmēr tiek norādīts un tad ir jāgatavojas un jātaisa asins analīzes.
20.05.2020 19:41 |
 
Reitings 11
Reģ: 13.05.2020
Kiskismau @ 20.05.2020 19:41

Ja būtu ar kontrastvielu tad tas vienmēr tiek norādīts un tad ir jāgatavojas un jātaisa asins analīzes.
Man tas neirologs gadījās tāds, kas vispār neko nemācēja skaidri pateikt un otrā daktere bija ļoti jauna un teica, ka vispār meningīts, bet nu nebija. ? Tagad nav laika iet pie cita neirologa, jo pieraksts uz MR ir uz piektdienu un nezinu vai taisīt ar kontrasta vielu vai bez.
20.05.2020 19:49 |
 
Reitings 6676
Reģ: 07.02.2009
Hmmm bet viņi piedāvā pašai izvēlēties?
Ja tu baidues, ka tur audzējs, to vajadzētu redzēt tāpat arī teorētiski, bet ja problēma kkādos asinsvados maybe ar to kontrastu labāk ? Mjā man arī būtu grūti izlemt, ja dakteris tik nekonkrēts.
20.05.2020 20:19 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
nezinu vai taisīt ar kontrasta vielu vai bez.

Tu domā ka aiziesi kā bārā un pasūtīsi- man lūdzu ar kontrastvielu? Tā tas nenotiek. uz kontrastvielu ir speciāli jāpiesakas. Anlīzes nedrīkst būt vecākas par 2 nedēļām. Un bez nosūtījuma nepieņem. un nosūtījumā ir jābūt norādītam ar kontrastvielu vai nē. Ja nav tad pats klāt nevar rakstīt.
Ar kontrastvielu skatās galvas asinsvadus, kuros var būt aneirisma vai citas problēmas. Parastā MR var redzēt smadzeņu rievas un ja tur būs audzējs tad ļoti viegli var pateikt.
Pārsvarā visas neiroloģiskāš problēmas nāk no skriemeļiem un saspiestiem nerviem.
20.05.2020 20:31 |
 
Reitings 11
Reģ: 13.05.2020
Kiskismau @ 20.05.2020 20:31

Tu domā ka aiziesi kā bārā un pasūtīsi- man lūdzu ar kontrastvielu? Tā tas nenotiek. uz kontrastvielu ir speciāli jāpiesakas. Anlīzes nedrīkst būt vecākas par 2 nedēļām. Un bez nosūtījuma nepieņem. un nosūtījumā ir jābūt norādītam ar kontrastvielu vai nē. Ja nav tad pats klāt nevar rakstīt.
Ar kontrastvielu skatās galvas asinsvadus, kuros var būt aneirisma vai citas problēmas. Parastā MR var redzēt smadzeņu rievas un ja tur būs audzējs tad ļoti viegli var pateikt.
Pārsvarā visas neiroloģiskāš problēmas nāk no skriemeļiem un saspiestiem nerviem.
Es saprotu to visu loti labi, bet man liekas, ka es pierakstījos ar kontrastu, bet tagad saprotu, ka laikam to nevajadzēs. Asinsvadus var redzēt arī vienā citā speciālajā pārbaudē tajā doplex un itkā asinsvadi nevar būt bīstami dzīvībai. Gribu es tieši izslēgt to sliktāko, lai būtu mierīga sirds.
20.05.2020 21:10 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Asinsvadus var redzēt arī vienā citā speciālajā pārbaudē tajā doplex un itkā asinsvadi nevar būt bīstami dzīvībai.

Duplex laikā var redzēt kakla asinsvadus un dažus no tiem kas ir smadzeņu pamatnē . Tā ir ultraskaņa un ultraskaņa neiet cauri kauliem un tik dziļi lai tiku visos smadzeņu asinsvados. Tieši tāpēc vajag MR ar kontrastvielu kas nokļūst visos asinsvados un var redzēt asinsvadu tīklojumu.
Ja tu domā ka asinsvadi nav dzīvībai bīstami palasi kas ir aneirisms un kas notiek kad tas plīst. Vai trombi, vai arī holesterīns kurš noslāņojas asinsvados.
20.05.2020 21:22 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits