Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Studiju depresija

 
Reitings 460
Reģ: 31.12.2018
Kā jūs tiekat galā ar studiju depresiju? Kā motivējat sevi izdarīt?
Rudenī uzsāku studijas un sākumā, visu pirmo semestri, bija entuziasms un spars. Mācībām izmantoju jebkuru brīvo brītiņu, naktis gulēju maz, jo arī mācījos. Pirmo semestri un sesiju nokārtoju negaidīti labi, bet tagad jau otro mēnesi man ir apātija kaut ko darīt. Katru rītu sev nosolos, ka mācīšos un visu izdarīšu... beigās attopos skatoties video youtube vai vāļājoties gultā.... miegs ir tagad pietiekams, bet velmes nav... ķeroties klāt studiju uzdeviem nevaru noturēt uzmanību...
Iet prom arī negribas, jo citas opcijas padomā nav. Zinu, ka gribu palikt saja joma. Sekmes ir pasliktinājušās, sanemties nevar....
Varbūt jums ir tā bijis? Kas palīdzēja?
15.04.2020 19:33 |
 
Reitings 41
Reģ: 04.12.2019
Man tas vairak izklausas pec slinkuma, nevis studiju depresijas. :)
15.04.2020 19:45 |
 
Reitings 280
Reģ: 21.11.2013
Es arī studēju.
Bet gan e-studiju formā (tālmācība), netikai COVID laikā, bet vispār.
Nekad neesmu jutusi "sesijas spriedzi", taču neteikšu, ka būtuarī super viegli. Studiju apjoms ir ļoti liels, praktisko darbu un testu pietiekami.
Sanāk visu laiku sevi motivēt un motivēt, jo ir brīži, kad liekas visa par daudz, bet tad visticamāk iestājas slinkuma fāze!
15.04.2020 20:16 |
 
Reitings 460
Reģ: 31.12.2018
Cosmos @ 15.04.2020 19:45
Man tas vairak izklausas pec slinkuma, nevis studiju depresijas. :)

Jā, visdrīzāk! Precīzi!
15.04.2020 20:21 |
 
Reitings 460
Reģ: 31.12.2018
Amorcita @ 15.04.2020 20:16
Es arī studēju.
Bet gan e-studiju formā (tālmācība), netikai COVID laikā, bet vispār.
Nekad neesmu jutusi "sesijas spriedzi", taču neteikšu, ka būtuarī super viegli. Studiju apjoms ir ļoti liels, praktisko darbu un testu pietiekami.
Sanāk visu laiku sevi motivēt un motivēt, jo ir brīži, kad liekas visa par daudz, bet tad visticamāk iestājas slinkuma fāze!

Visdrīzāk tā ir, jā... jo tiklīdz sākās lielāks apjoms, man gribējās izdarīt tāpat perfekti(vienmēr esmu uz to tiekusies) un tad kaut kāds brīdī sapratu, ka man nepietiek laika un sāku novērsties, kļuva vairsk vienalga un ar katru dienu grutak sevi piespiest....
Laikam jāsaņemas un jāpiespiež sevi un tad kad izdaru jāpalutina ar kaut ko garšīgu, jāieiet relaksējošās vannā utt., jo pagaidām es domāju, ka es visu dienu mācīšos, tad novēršos un neko neizdaru... laikam jāstimulē sevi :)
15.04.2020 20:24 |
 
Reitings 170
Reģ: 22.04.2019
Es parasti, kad man uznāk šādi brīži - sastādu darba grafiku un vienkārši sāku to pildīt, daudz neanalizējot un nedomājot. Galvenais ir sevi piecelt un uzsākt to darīt (man palīdz, ja ir labi sakārtota darba virsma un citā istabā nolikts telefons uz klusuma režīmu). Parasti pieceļos no rīta agrāk, lai pietiek nedaudz laika arī pačilot pa datoru/telefonu.
15.04.2020 20:37 |
 
Reitings 460
Reģ: 31.12.2018
DebesisIekritaTevī @ 15.04.2020 20:37
Es parasti, kad man uznāk šādi brīži - sastādu darba grafiku un vienkārši sāku to pildīt, daudz neanalizējot un nedomājot. Galvenais ir sevi piecelt un uzsākt to darīt (man palīdz, ja ir labi sakārtota darba virsma un citā istabā nolikts telefons uz klusuma režīmu). Parasti pieceļos no rīta agrāk, lai pietiek nedaudz laika arī pačilot pa datoru/telefonu.

Laikam vajadzēs tā darīt, jā! Padies par ieteikumu!
15.04.2020 20:40 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits